Kezdőoldal » Számítástechnika » Internet » Van-e olyan oldal ahol kifejez...

Van-e olyan oldal ahol kifejezetten magyar zenék letölthetők jogdíjmentesen?

Figyelt kérdés
Angol nyelvű podcastot indítok magyar témákról, ezért szeretnék olyan intro zenét találni, amiben felismerhetők a magyar motívumok.

2019. márc. 6. 18:43
 1/5 anonim ***** válasza:
Youtube?
2019. márc. 6. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
youtube-ról nem tölthetsz le bármit további felhasználásra.
2019. márc. 6. 18:51
 3/5 anonim ***** válasza:
Nem a forrás határozza meg a jogi státuszát. Tele van a youtube szabadon felhasználható tartalommal, beleértve zenéket. Attól mert valami a youtube-on van, attól még nem lesz jogvédett. A youtube tartalmakat csupán egy egyszerű szellemi tulajdonjog illeti meg, amivel a tulajdonos vagy él, vagy sem. Ha él vele, akkor jogában áll eltávolítani, vagy követelni a te bevételed. De ha nem él vele, akkor minden további nélkül felhasználhatod legálisan. Épp ezt használják ki a jogdíjmentes zenecsatornák, ahonnan bármit letölthetsz és felhasználhatsz magad, mert a tulajdonos nem él a tulajdoni jogával.
2019. márc. 6. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
ez eddig érthető, de pont az engedélykérés lépést szeretném elkerülni. mondjuk most találok valamit, megtetszik, felhasználom, aztán ha urambocsá pénzzé válik a munkám, majd kopogtathatnak jogdíjakat lengetve. mert ahogy mondtad, nem minden ami youtube on van, jogvédett, de nem is minden felhasználható. ezért kerestem olyan oldalt, ahonnan tuti mehet, de nem hiszem h létezik.
2019. márc. 6. 19:20
 5/5 anonim ***** válasza:

Ilyen nem jogvédett zenét nem fogsz találni szerintem. Idehaza nem nagyon van olyan, aki nem jogvédett zenéket gyárt. Youtube hangkönyvtárban is csak a magyar rapszódiát találtam Liszt Ferenctől.

Marad az akkor szerintem, hogy valahogy kreálsz egyet magadnak.

Amúgy magyar témákon belül is mire gondoltál? Milyen témákkal akarod felkelteni az angol nyelvű hallgatók figyelmét?

2019. márc. 13. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!