Kezdőoldal » Számítástechnika » Internet » Már ciki a facebook?

Már ciki a facebook?

Figyelt kérdés

MIért van az, hogy újabban nem raknak ki új bejegyzéseket (nyilvánosan) az emberek? Mármint olyanok, akik pár évvel ezelőtt még kisebb-nagyobb aktivitással tettek fel akár magukról valamit, akár olyasmit, ami érdekli őket, szóval megosztásokat is.... És úgy 2-3 éve sokan szó szerint semmit....

40 év körüli korosztályú ismerősökről beszélek.... Tehát nem változott meg extrém módon egyszerre mindnek az életmódja, hogy arra lehessen fogni, jelenleg épp annyira elfoglaltak, mint néhány évvel ezelőtt. Mert ha mondjuk az a korosztály lenne, aki akkor iskolás volt, most meg ezerrel dolgozik és gyereket csinál, az más. De ezek elég stabilan ugyanazt teszik, amit akkor.



Akkor gyakran elejtettek nyilvánosan infókat magukról, hogy hol voltak, kivel, épp mi történik az életükben, most meg síri csönd mindenkinél.



Vajon már ciki ez a kitárulkozás és nem csinálják?



Vagy csinálják, csak nem nyilvánossá téve, hanem hogy csak az ismerősök lássák?



Vagy mi lehet az oka?



(Én egyébként nem vagyok tag, csak egy ritkán használt kamuprofilom van...)



2019. márc. 7. 08:55
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
84%
Lehet, hogy Te vitted túlzásba és le vagy tiltva :)
2019. márc. 7. 09:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%

Megunták.

Nekem is sok ismerősöm már csak kapcsolattartásra használja, de arra is van már más. Én sem használom már úgy, hogy megosztok dolgokat, és magamról sem teszek ki semmit.

10 éve még érdekes volt, izgalmas. Akkor még jó volt minden nap megnézni, hogy mit osztott meg, mert akkor még tényleg jó dolgokat osztottak meg, feldobta a napot egy-egy aranyos írás, egy-egy vicc.

De már semmi újdonság nincs. Van, aki telerakja kóbor kutyás posztokkal, van, aki semmitmondó idézetekkel. Már idegesítő. Akik meg állandóan magukról posztoltak fura képeket, mintha sztárok lennének, azok átköltöztek az Instára :D

2019. márc. 7. 09:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
59%

Nem tudom, de az én ismerőseim láncban tolnak fel mindenféle érdektelen hülyeséget magukról.

Személy szerint én már csak arra használom, hogy néhány távoli barátommal beszélgessek, vagy ha valamelyik hülye tanáromnak idegbaja van, akkor rám ír.

2019. márc. 7. 10:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:

Mióta regisztráltam, soha nem postoltam, osztottam meg semmit, Messenger miatt regisztráltam, akkor még nem lehetett Fb fiók néklkül használni a ÍMessenger-t.

Fárasztó számomra mindig rajta lógni, azt nézni, kivel mi történik, olyan ismerősök életéről értesülni, akikkel kapcsolatot nemi s tartjuk...

E korosztály még offline nőtt fel, van offline életük is...

2019. márc. 7. 10:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:
Nekem csak az furcsa, hogy akkor annyira odavoltak ezzel, gyakorlatilag senkinek nézték azt, aki nem volt fenn... Ma meg mintha ők se lennének ott, de persze mégis ott vannak...
2019. márc. 7. 10:23
 6/11 anonim ***** válasza:
Facebookon a magamutogatás mindig is ciki volt:)
2019. márc. 7. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:

Minden újdonság egy ideig érdekes aztán megunják.

Néha-néha belépegetnek, megnéznek ezt-azt de biztosan nem lógnak rajta napi szinten.

2019. márc. 7. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
45%

A kérdezőnek pszichológiai problémái vannak. Többek közt az ilyen problémákkal küzdő emberek miatt csökken a bizalom a közösségi oldalakkal szemben.


Természetesen senki nem lesz több azáltal, hogy fent van a facebookon, ahogy senki nem lesz kevesebb sem tőle. Akinek viszont kamu profilja van, annál viszont felmerül a kérdés.

2019. márc. 7. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
51%
Annál az a helyzet, hogy ő nem szeretne fent lenni, de mások élete érdekli és azt szeretné kukkolni, szemmel tartani.
2019. márc. 7. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
Nekem is mindössze 3-4 olyan oldalam van, amit követek. Már az ismerősökön kívül.
2019. márc. 8. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!