Kezdőoldal » Számítástechnika » Internet » Miért szaggat twitch-en a...

Miért szaggat twitch-en a videó 1080p60-an?

Figyelt kérdés

Laptopom van, 2GB RAM


Igen,nem a legjobb, de nem tudom hogy a géppel van e baj.


Net sebességem kb 30 mega.


És tegnap ugyan azt a videót néztem,amit ma akarok befelyezni 1080p60 felbontással,és szépen futott,ma meg akadozik,de még 720p-n is...

Próbáltam frissíteni az oldalt,meg a beállításokba a hardveres gyorsítást be/ki kapcsoltam,semmi...


Tegnap jó volt,ma miért nem?


2019. márc. 11. 16:07
 1/2 anonim ***** válasza:
A HTML5 lejátszók (tehát így 2019-ben a netes videólejátszók 99%-a) eléggé hardveréhes dolgok. Egy gyengébb gépen egy pici szoftver is elég lehet ahhoz, hogy a lejátszónak ne maradjon elég erő. Régi laptopom nekem is ezt csinálta annak idején, hol futott szépen a 720p60, hol szaggatott. Apró háttérfolyamatok is befolyásolhatják, amik ellen nem tudsz mit tenni. Esetleg annyit, hogy ha Win10 van a gépeden, akkor felraksz egy Win7-et. Manapság még teljesen támogatott az is, de sokkal kisebb a gépigénye, így több marad minden másra. Ha pedig Chrome-ot használsz, akkor próbáld meg jobb-e a Firefox, mert a Chrome nagyon sok RAM-ot eszik, neked pedig alig van.
2019. márc. 11. 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen a válaszod!


A háttérfolyamatokra rá fogok nézni mindenképp.

Win 7 em van,32 op rendszer

és chrome ot használok.


Megkérdeztem egyik infós haveromat is,és ő azt mondta hogy neki is gyakran szaggat egy videó twitchen,főleg hogy neki bivaly erős gépje van, azt mondta hogy fogalma sincs hogy miért csinálja ezt,de viszont menjek fel youtube ra,és ott nézzem meg, fel is mentem, és youtube on, mennek az 1080p60 -as videók,szépen lagg mentesen, szóval valószínű hogy a twitch-el van a gond... De köszönöm a válaszod még egyszer ! :)

2019. márc. 11. 16:45

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!