Kezdőoldal » Számítástechnika » Internet » Átvert egy webcam modelnek...

Frog94 kérdése:

Átvert egy webcam modelnek magát kiadó tinder profil. Később instagrammon chateltünk volt szó arról is, hogy találkozunk. Szerintetek mit tudok tenni ebben az ügyben?

Figyelt kérdés
Egy általa küldött linken keresztül három oldalon kellett regisztrálni kártya adatokkal. A negyedikhez érve már 50 ezer forintot vett le a számlámról.Tudom világi barom voltam, hogy ebbe bele mentem. De próbáljatok légyszi konstruktívan hozzáállni a kérdéshez! Hátha ezzel nem csak nekem, hanem másnak is segítünk.

2019. márc. 16. 15:34
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
100%
Minnél gyorsabban letiltod a kártyád, aztán igényelsz újat a banktól. A pénzt már bebuktad.
2019. márc. 16. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
100%
Le kell tiltanod a kártyád, míg nem vesztesz többet. Mást már nem tehetsz.
2019. márc. 16. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 A kérdező kommentje:
Köszi, én is ezt sejtem. Azért azt remélem, hogy valaki még hozzá tud ehhez a kérdéshez tenni valamit. Már annak gyanúsnak kellett volna lennie, hogy három különböző oldalra navigált. Folyamatosan azt hajtogatta a chatünkben, hogy it's just a show money, amit két napon belül visszakapok. Aztán újabb meg újabb infókra derült fény. Többek között arra a végén, hogy csak akkor kapom vissza a pénzt, ha betudok regisztrálni az utolsó oldalra. De még az alkalmazásomban sincsen nyoma pénzmozgásnak.
2019. márc. 16. 15:46
 4/18 anonim ***** válasza:
100%

Bankodnál érdeklődj hogy "ilyen tranzakció esetén" mit tudnak lépni, van olyan eset, amikor visszakapták pénzüket az átvertek, de nem tudom: az milyen esetben valósult meg...

Volt külön vásárláshoz való kártyád netes vásárlásra és azt adtad meg, vagy a sima plasztik kártyáról a számokat és CVC kódot?

Netbankban milyen tranzakcióval jelent meg, vagy erre írtad hogy "nincs nyoma pénzmozgásnak"? Amikor címleteket vett le milyen jogcímen tette azaz mi jelent meg ekkor? Gondolom SMS-t kaptál róla.

Azonnal le kell tiltani amilyen gyorsan csak lehet.

Keress rá a különféle oldalakkal kapcsolatos reklamációkra ahol regisztráltál, hátha írnak tapasztalatokat az emberek (ki miként, kivel mi történt)...

2019. márc. 16. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 A kérdező kommentje:
Nem, sms-t nem kaptam róla. Igen, arra írtam, semmi nyoma nem volt a tranzakciónak a netbankban. Azóta nem nyúlt hozzá a pénzemhez, ami rajta van. Igen a plasztik kártya adatait adtam meg. Ezt is jól elszúrtam...
2019. márc. 16. 15:58
 6/18 anonim ***** válasza:

Az "utolsó oldalra történő beregisztrálás" is valószínűleg újabb pénzlehúzást eredményezne, az a sejtésem és nem látnál az egészből semmit...

Ezek egyébként gondolom nem ismert, senem hivatalos oldalak.

2019. márc. 16. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
100%

Egyenleget kértél le és onnan látod, hogy megcsappant az összeg?

Ilyen "kártyaszám megadásával történő" tranzakciók esetén van, hogy eltelik pár nap míg netbankban nyoma lesz - hogy miért, azt nem tudom...

2019. márc. 16. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 A kérdező kommentje:
Igen, abban már én is biztos voltam, hogy az csak lehúzás lenne.
2019. márc. 16. 16:01
 9/18 A kérdező kommentje:
jaaa wáo, akkor érdemes megvárnom a hétfőt. Meglesem majd, és írni fogok ide, hogy mi történt. Köszönöm.
2019. márc. 16. 16:02
 10/18 A kérdező kommentje:
Nem a CIB banknak az alkalmazásán keresztül látom. Jól működő app egyébként.
2019. márc. 16. 16:03
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!