Kezdőoldal » Számítástechnika » Internet » Lehet laptoprol netet megoszta...

Lehet laptoprol netet megosztani router nélkül? Ha igen, hogyan? SÜRGŐS!

Figyelt kérdés
Acer aspire 5612WLMiről kéne vmi megoldás...előre is kösz...
2010. júl. 3. 18:30
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
Kérdésedben a válasz. 5612WL azaz wlan szal a másik gépben csak egy wifinek kell lennie ami fogadja a jelet. (EZ egy kártya aminek a végén antenna van) (2-4000.-ft)
2010. júl. 3. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:
És akkor hogyan állítsam be hogy megossza,plusz jelszó satöbbi?Pls válaszokat szeretnék...
2010. júl. 3. 18:38
 3/12 anonim ***** válasza:
(előző vok) haver nem kell beállítani. Ha van a másik gépbe olyan kártya aminek antenna van a végén (wifi) akkor fogod felrakod hozzá a cd-t ha nincs akk írsz nekem megmondod milyen fajta és linkelek neked drivert amit fel kell hozzá rakni hogy jól működjön ha meg van felrakod a cd-t aztán csatlakozás hálózatra és kész. Nem kell jelszó meg ilyen badarságok. Úgy kébzeld el az egészet mint a telók közt a bluetooth csak jelszó nélkül.
2010. júl. 3. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:
Az a helyzet hogy én telóról szeretnék wifizni.A Laptophoz nincs router külön és arra lennék kiváncsi, hogy lohet beállítani hogy a telomrol tudjak wifin keresztül netezni(nokia 5800)...Bocs ha értetlen vagyok :S
2010. júl. 3. 18:47
 5/12 anonim ***** válasza:
(még mindíg az első válaszoló)Ja értem. Akkor bocs. Hát azt kell tenned hogy veszel egy routert (wifiset) és bekapcsolod a telón vagyis wlan varázst. Itt körülnézegethetsz : [link] de mivel router nélkül akarod és a laptopodba nincs router (de sztem van csak nem tudod vagy nemtom) így sajnos lehetetlen.
2010. júl. 3. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:
Van benne router és arra vagyok kiváncsi hogy hostolhatok róla...
2010. júl. 3. 18:55
 7/12 anonim ***** válasza:
Figyelj semmi extra ne légy már ilyen láme már ne haragudj ha van benne wifi telón csak csatlakozol hozzá és kész. Nem értelek ragd fel a cdről a progit és működni fog
2010. júl. 3. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 Marczi ***** válasza:

Valószínűsítem, hogy nem wifin kapod a netet (hisz akkor nem lenne ilyen gondod). Nem írtad meg, milyen operációs rendszert használsz. Feltételezem windows XPt.

Mivel lusta vagyok, es egy kep er ezer szot, nezd meg ezt a linket: [link]

A lényeg: a wireless hálózat beállításainál hozzáadsz egy hálózatot, a nevét te választod. Bejelölöd az ad-hoc módot, ezután leokézol mindent. Vezérlőpulton kiválasztod a hagyományos nézetet, kiválasztod a hálózatokat, félreklikkelsz az internetkapcsolatodon, beállítások (properties), részletes (advanced), és ottvan 1 jelolonegyzet, hogy "mások is használhatják... ICS" bejelol, okéz. Meg van osztva.

Ha titkosítani is akarod, akkor a WEP részt is átnézheted.

2010. júl. 3. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 P.O.C. ***** válasza:

A netmegosztás Wifi keresztül, két laptop között még csak lehetséges ad-hoc kapcsolat kiépítésével. De laptop és telefon között szinte már lehetetlen.

Szerintem mindenképp megéri egy Wifi-s router beszerzése, főleg ha vezetékes internettel rendelkezel. Így laptoppal is sokkal kényelmesebben mozoghatsz a lakásban. Ráadásul nem kell üzemeltetni a laptopot is, ha csak a telóddal akarsz netezni, ez villanyszámlának is jót tesz.

5-7 eFt körül már elég jó kis Wifi routerek vannak.

Viszont a mobil interneted van, az már keményebb dió, mert az USB-s modem fogadására képes router-ek drágábbak és a beállításuk is nehezebb.

2010. júl. 3. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 Marczi ***** válasza:
En azt nem mondtam, hogy kenyelmes, de valszeg este fel8kor nem vesz routert :D
2010. júl. 3. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!