Kezdőoldal » Számítástechnika » Internet » 4G Mobiladat mennyire jó...

4G Mobiladat mennyire jó online játszáshoz?

Figyelt kérdés
Egy olyan helyen, ahol nincs vezetékes internet, ott mennyire lenne magas a ping mobil internettel? Sajnos a műholdas megoldás rossz pinget eredményezne. Esetleg valami másmegoldás?

2019. ápr. 21. 15:11
 1/7 anonim ***** válasza:

Mi sem egyszerűbb, tarts 1 hetes tesztidőszakot a telefonoddal mondjuk (ami feltételezhetően 4G-képes). Ha általánosságban jó, akkor a 4G lesz számodra a megoldás.

Egyébként a 4G nagyban függ a hálózat kihasználtságától. Ha olyan helyen vagy, ahol egy "mobilantennára" viszonylag kevés felhasználó jut, illetve ők nem is FullHD videózásra használják, tehát terhelve sincs, akkor szerencséd lesz a válaszidőt illetően és alacsony lesz az. Ha sűrűbben lakott területen vagy, alapvetően csak rosszabb lehet a válaszidő. A lefedettség is sokat számít, nálam pl. a ház sajátosságai miatt a gépemre megosztott mobilneten nem merek játszani, mert hol tart 60ms-ot, hol össze-vissza ugrál. Először is ez a legfontosabb, amiről bizonyosodj meg, hogy jó-e a jelerősség.

2019. ápr. 21. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Előző válaszoló:

A "jelerősségnek" a te értelmezésedben semmi,de semmi köze sincs egy 4Gés cellán működő telefon / modem válaszidejéhez.


Jó RTT-t - vagy ping válaszidőt - nem tudsz elérni molbilthálózaton ( vezetékeshez viszonyítva). 5Gén lesz olyan minőségű válaszidő amit pl önvezető autók is tudnak használni. A mobilhálózaton is lehet online játszani, de mindig magasabb késleltési idővel kell számolni a vezetékeshez képest.

2019. ápr. 21. 17:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

Valóban nem? Ezt azért nem hinném. Itthon nálam stabil 4G és jó térerő mellett megvolt a 60ms stabilan, ami már bőven játszható szint. Nem "alacsony", ahogy azt én is fogalmaztam, de kinek mi. Nekem a vezetékes netemhez képest alacsonynak számít, mivel ott is 60 a minimum.

Használható a 4G is játékra ideálisabb körülmények között, de mivel nálam ez szinte lehetetlen, ezért nálam nem is megfelelő a válaszidő.

2019. ápr. 21. 17:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Az én esetemben lenne egy külön modem géphez, amit csak én használok. Azt hiszem kártyás, vagy nem is tudom... Rajtam kívül nem használná senki azt a netet.
2019. ápr. 21. 20:50
 5/7 anonim ***** válasza:
Az úgy felejtős. Minden szolgáltató szándékosan akadályozza/tiltja a SIM kártyáik modemekben való használatát. Ahhoz külön erre a célra használatos SIM fog kelleni, de én ilyesmivel csak a Telekom Gyorsító opciója (4G-s sávszélességbővítője) esetében találkoztam. Ott sem kifejezetten egy SIM-et kapsz, hanem egy 4G kapcsolatra is képes modemet, ami így összemixeli a 4G és a vezetékes kapcsolatot, ezáltal növelve a sávszélességet.
2019. ápr. 22. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Ezzel a megoldással jó lenne a ping játékokban?
2019. ápr. 22. 20:47
 7/7 anonim ***** válasza:
Mármint a Gyorsító opcióval? Ez vezetékes internethez jár, egészen pontosan csakis réz technológián keresztül igénybe vett Net S Plusz díjcsomag mellé.
2019. ápr. 23. 17:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!