Kezdőoldal » Számítástechnika » Internet » Adva van egy modem. A modemen...

Adva van egy modem. A modemen csak a LAN1 működik. Ezt bekötöttem egy switchbe. A Switchből két kábel megy ki plusz az ami a modemből megy be. A wifi működik viszont a külön kébeles internet amit bekötöttem nem. Mitől lehet?

Figyelt kérdés
Azt írja hogy nem sikerült a kapcsolódás hiba:651

2019. ápr. 24. 11:26
 1/2 anonim ***** válasza:
Ha lehúzod a switcről az egyik gépet, tehát 1 switch, 1 modem, 1 gép a madzagon...akkor működik a vezetékes rész?
2019. ápr. 25. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

"Modem"... Az nem egy HGW (Home Gateway) akar lenni véletlenül? Pestiesen lehet modem is felőlem, viszont HGW nem csak a szinkront adja, hanem a benne elmentett szolgáltatói adatokkal be is jelentkezik, pont mint egy router. Mivel nem írtad, hogy van külön router, a wifit biztos a HGW biztosítja. Mivel a wifi működik (tehát helyesen "tárcsáz be" a HGW a szolgáltatóhoz), a hiba biztos a switch-PC között lesz, valamelyik elront valamit.


Nem sok infót adtál, de a PC-n nem akarsz véletlenül PPPOE csatlakozó ikont létrehozni vagy egy meglévőn keresztül internetezni? Akkor jön fel a 651 hibakód, HGW mellett ilyennek nem is szabadna előjönnie, mert a HGW csatlakozik, nem a PC a Windows-on keresztül. Töröld ki a csatlakozó ikont, (ha eltaláltam és ez a baj) nem kell az.

2019. ápr. 25. 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!