Kezdőoldal » Számítástechnika » Internet » Ha több internetet szeretnék...

Bagolyvagymi kérdése:

Ha több internetet szeretnék venni, kell kábeleket cserélni, hogy működjön?

Figyelt kérdés
Most egy 15 Mbit/s sebességű internetünk van, és gondolkozok a Telekom NET S - en, ami 60-150 Mbit/s - ot ad, de azt hallottam hogy valamilyen kábel csere kell hozzá.(Helvécián lakok)

2019. ápr. 10. 16:50
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Kábel csere jó eséllyel nem kell, ha az Cat 5e vagy jobb (már 15 éve is ilyet húztak). Ha viszont a gépedben a hálókártya 100-as, ennyi lesz a maximum amit ki tudsz használni. Ha a vonalon jön be több, egy gigás hálókártyára lesz szükséged.
2019. ápr. 10. 17:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
76%
Azért már a gigabites hálókártya is alap legalább 10 éve.... Ha vezetéknélküli eszközt használsz, s az nem 802.11ac-s (mostani nevén WiFi 5), akkor azt érdemes cserélni. Azon belül olyat ajánlott venni ami tud 5GHz-et is.
2019. ápr. 10. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat, viszont arra emlékszek, hogy két éve felajánlotta a telekom, hogy át lehet kábelezni 20 Mbit/s re, nem igen értem, hogy ez befolyásolja annak a lehetőségét, hogy lehet-e így 60 Mbit/s.
2019. ápr. 10. 22:03
 4/5 anonim ***** válasza:

Ez igen, megnézném én azt a szolgáltatót, ami Cat5e kábelt "húz" ki 🤣 Tényleg, most szabványszám szerint nem tudom mit húznak, de:

- réz (ADSL, VDSL)

- koax

- optika


Na most, simán elképzelhető, hogy a kérdezőnél eddig a gagyi réz technológián adtak 15 Mb-et, behúzták az optikát Helvéciára... Az bizony kábel és eszközcserével jár! A Cat5e meg a gigabites hálózati kártya bohóckodást meg hagyjuk már, nem ezt kérdezte. Igen kérdező, cserélik a kábelt ami az oszlopról jön be.

2019. ápr. 13. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
A házig nyilván nem Cat5E-t húznak, de házon belül előfordul. Nálunk régeben a Digi úgy csinálta, a házba bejön az optika, onnan az egyes lakásokba csak UTP jön. Bár mostmár talán optikát húz a lakásokba is.
2019. ápr. 14. 17:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!