Kezdőoldal » Számítástechnika » Internet » Mi okozhatja ezeket az interne...

Mi okozhatja ezeket az internettel kapcsolatos problémákat?

Figyelt kérdés

Itthon wifiről netezek,egy laptopról és egy telefonról,a router egy másik szobában van a lakáson belül.A letöltési sebességem 1 Mb/s-3,5Mb/s itt a szobában és egyfolytában változik,ha kicsit azonban közelebb sétálok a laptoppal a routerhez ez az érték 10-11 Mb/s.Gondolom ez a jelerősség miatt lehet.Néha a laptopon teljesen eltűnik a wifi kapcsolat,vagy nem tűnik el de internet nincs,esetleg csak nagyon lassú(pl. youtube videót 144p-ben alig képes betölteni)és közben a telefonon semmi baja a netnek,ugyan arról a wifiről használva.Játék közben a ping olykor 30-50-70 körül ugrál,de sokszor 6-700 fölé néha 1000ig emelkedik.Kipróbáltam cmd-ben ezt a google szerver pingelést a legkisebb idő 9ms volt a legnagyobb 500 körüli,valamint 8%-a kimaradt,vagy elveszett már nem igazán tudom mit írt.

Gyanítom,a routerrel van a gond,de nem tudom,hogy valami baja lehet vagy csak rosszul van beállítva,esetleg a jelerősség okozza a problémát.Ebben szeretném a segítséget kérni,mert sajnos nem sok ötletem van.

Előre is köszönöm a válaszokat.



2019. ápr. 26. 18:10
 1/5 Derwer ***** válasza:

Mobil működik, laptop nem, ergo a router a hibás?

Elég illogikus. Kezdés ék frissítsd a laptop WiFi driverét.

Ha akkor sem javul meg, akkor konkrét router, laptop és mobil típussal folytassuk szerintem.

2019. ápr. 26. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
A drivereket frissítettem,azzal kezdtem én is,azóta is tart a probláma.
2019. ápr. 26. 18:56
 3/5 A kérdező kommentje:
A laptopom egy Acer Aspire 7,februárban vettem,a telefon egy Iphone 8 a router pedig Tp-Link,habár nem tudom konkrétan milyen,ez a legáltalánosabb 6 ezer forintos router az.
2019. ápr. 26. 18:59
 4/5 Derwer ***** válasza:

Ebben konkrét esetben akkor úgy látszik megiscsak a router lehet a szűk keresztmetszet.

Feltételezem egy antennas a router. Akkor pedig 150mbpsre képes csak és az egy antenna miatt rosszabbul viseli a zajt.

Plusz 2,4ghz et tud csak ami vakszeg nagyon zajos.


Az iPhone antenna elvileg jó és az acerban is 2x2 MIMO antenna van, ami szintén jó.


Ennyi infó alapján egy jóval erősebb, routert javaslok. AC-sat és ne N-eset ma már ne vegyél, mert itt az AX szabvány is.

2019. ápr. 26. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:

Arra is gondoltam,hogy egy jelerősítőt veszek,de akkor annak nem lenne értelme.

Mindenesetre köszönöm a segítséget,megnézem a routereket,és beszerzek egy jobbat.

2019. ápr. 26. 23:05

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!