Kezdőoldal » Számítástechnika » Internet » Milyen routert vegyek ha a...

Milyen routert vegyek ha a külön álló mellék épületemből nem fogom a távolabbi főépületből a wifi routert?

Figyelt kérdés
Van egy főépület ott van a router ami szórja a netet viszont én kb 30-40 méterre vagyok egy mellék épületben és van köztünk egy kisebb fa Bodé ilyen mühely.. és a wifi adapterrel elég gyengén fogom tehát arra gondoltam veszek egy routert ami szór is meg vesz is és így a telefonommal is tudom fogni! Az a kérdésem hogy milyen routert kellene vennem? Nem vagyok annyira benne...

2019. máj. 5. 11:02
 1/3 anonim válasza:

Mindegyik router "szór" is meg "vesz" is.

Vegyél egy másik bármilyet és használd repeaternek...

2019. máj. 5. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

A gond az, hogyha a főépületben levő router jelét a melléképületben levő wifi-adapterrel gyengén veszed, akkor az újonnan vett router/jelerősítő/elérési pont is gyengén fogja venni:

[link]


A legszebb megoldás az lenne, ha a főépületet és a melléképületet összekötnéd (akár a fabódét felhasználva tartóoszlopként) egy kültéri, árnyékolt FTP kábellel, amit bevezetsz egy-egy falialjzatba:

[link]

(az FTP kábel földelését érdemes leföldelni), majd az épületeken belül használhatsz beltéri UTP-kábelt a falialjzatok és az eszközök aljzatainak összekötéséhez:

[link]

így nem veszítesz sávszélességet.

2019. máj. 5. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Ha nincs lehetőség a kábelezésre, akkor meg fogsz egy-egy kültéri, antennával egybeépített, távtáplálható elérési pontot, felrakod olyan magasra, hogy a fabódé ne zavarjon bele, majd az elérési pontok áramellátását biztosító tápfeladón (PoE - Power over Ethernet) keresztül levezeted a beltéri routerekhez/elérési ponthoz a kábelt:

[link]


Így a két épület között stabil, vezetéknélküli kapcsolatod lesz.

2019. máj. 5. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!