Kezdőoldal » Számítástechnika » Internet » Bekapcsoltam laptopon a...

Bekapcsoltam laptopon a hálózati megosztást, hogy telefonról elérhessek egy-két fájlt (konkrétan egy mappát), de mikor rá nyomok, jelszót és felhasználót kér. Miket?

Figyelt kérdés
Hogyha a gépem fh nevét és jelszavát írom be, nem fogadja el, más fhsz-jelszó kombóról pedig nem tudok, hogy lenne. Az lenne a célom csak, hogy a hálón belül telóval elérhessek 1-2 fájlt, és ennyi. Hogyan tehetném ezt meg/tudhatnám meg, milyen adatokat akar, hogy beírjak?
2019. máj. 13. 23:36
 1/6 anonim ***** válasza:
Pedig a gépednek kell a felhasználói neve és jelszava, ugyanis csak úgy van jogosultság írásra és olvasásra
2019. máj. 14. 07:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Ha megnyitottad ugyè

Próbáld meg a router, modem ID PW kombót.

Bár lehet telefonról nem fogod tudni elérni, leginkább másik laptopról .

Ugyanis teljesen más szoftver fut ugyè rajta.

Ha képek videók amik kellenek vagy world ez az amaz.

Tedd fel inkább goggle drivera, majd a telefonra letöltött goggledrive app al tudod megnyitni, szükség esetén a telefonra is lementeni.

Azt hiszem mappát is lehet szinkronizálni.

Tehát van egy mappád m1

m1

Azon beül sok mappa , azokon belül is mappák majd a fileok

-m1/a

-m2a

-m2b ....

f1 f2 f3 amelyik mappát kijelölöd neki.

Az a mappa tartalma és almappái automat szinkronizálva lesznek. És egyből felkerülnek drive ra a felhőbe, és eltudod érni telefonról is így :)

-m1/b

-m1/c

2019. máj. 14. 08:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

#2: Teljesen mindegy milyen szoftver fut rajta, az smb megosztás az smb megosztás

https://www.youtube.com/watch?v=ewZvTh2oEso

2019. máj. 14. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 CspCsj ***** válasza:
2019. máj. 14. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 vebence63 válasza:
A windows felhasználónevét és jelszavát kell megadnod
2019. máj. 14. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:

Oké, egyszerűsítek. Nem hittem volna, de úgy tűnik, muszáj lesz.

"Hogyha a gépem fh nevét és jelszavát írom be, nem fogadja el,[...]" ergo a gép felh.neve és jelszava Nem jó, Nem fogadja el (PÉLDA az egyértelműség kedvéért: gépem felh.neve: Gulacsi .. Jelszó: Adamsfamily123, beírom, nem fogadja el).



Megpróbáltam a... "router kombójával", de úgy sem működött, bár ez baromság, mert ha már egyszer rajta van a routeren, mi a frásznak kéne beírni mégegyszer a wifi adatait? Nonsense.


Az, hogy milyen rendszer fut rajta, tök totál mindegy, de ebbe nem kívánok jobban bele mélyedni.


"Ha képek videók amik kellenek vagy world ez az amaz[...]" Erre ennyit mondanék: "[...]hogy telefonról elérhessek egy-két fájlt (konkrétan egy mappát), de[...]"


+ infó: Hogyha hálózaton Belül szeretném elérni a fájlokat, ki lehet belőle következtetni (szerintem), hogy a Hálózaton Belül szeretném, ha el lehetne érni, ergo nem külső "programot", külső felületet szeretnék használni.


:/

2019. máj. 14. 19:07

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!