Kezdőoldal » Számítástechnika » Internet » DIGI PPPoE neten lehet port...

DIGI PPPoE neten lehet port forwardolni?

Figyelt kérdés

Egy echolife hg8121h típusú routert adtak még korábban, azt átkértem bridgbe, a routerbe megcsináltam a port forwardot a gépem belső IP címjére, de mégse tudom elérni máshonnan...


Többször megjegyezték, hogy nem vagyok NAT alatt, kínomban a tűzfal szabályzatát is megpiszkáltam, de megint csak semmi haszna. Le is töröltem utána, ill. mmég a windows tűzfal is ki volt lőve, semmi változás.


Fix ip címről olvastam még mint lehetőség, de erre a Diginél, csak vállalkozóknak van lehetőség, még abban gondolkodok, hogy valami susmus megy az ő részükről, a bridgbe átrakás is csak második próbára jött össze.


Bármilyen ötletet, segítséget, tanácsot szívesen fogadok.



2019. máj. 15. 13:55
1 2
 11/14 anonim ***** válasza:
De félreértetted, te a LAN IP t adtad meg.
2019. máj. 15. 16:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 A kérdező kommentje:
94.21.88, bocsánat, nem publikus rész megzavart.
2019. máj. 15. 17:00
 13/14 anonim ***** válasza:

Szia,


Szerintem első körben a belső hálózatot rakd rendbe:

- a DHCP szerverbe állítsd be fix IP címre a gépedet,

- tűzfalon engedd át a kívánt protokollt amit használni akarsz (RDP, FTP, mittudomén..)

- a routerben csinálj port forwaldot: a kívánt protokollt állítsd egy random számra WAN oldalon valahol 10000-65000 közt.

pölö: RDP: gépedFixIP:3389 -> WAN:23456 (megjegyezni!)

Jöhet a külső láb:

- Gondolom nincs fix IP-d a szolgáltatódtól, így kell egy DDNS szolgáltató.

- keresd meg a routerben a DDNS, vagy Dynamic DNS menüt, és nézd meg milyen szolgáltatót kínál fel.

- menj fel a szolgáltató honlapjára és regisztrálj (név, jelszó, megjegyezni!)

- routerben beállítod a DDNS-t.

Ha mindez megvan akkor el fogod érni a gépedet internet felől.


pölö RDP: felhasznalonev.no-ip.com:23456

(ha a no-ip.com on regisztráltál, és ezt a portot állítottad be RDP-hez....)

2019. máj. 16. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 Szerémi Attila válasza:
Hátha másnak is segít: én megoldottam azzal, hogy a hálózati kapcsolatomat publikusról privátra átraktam.
2022. okt. 12. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!