Kezdőoldal » Számítástechnika » Internet » Manapság gigabitre az RJ45...

Manapság gigabitre az RJ45 dugót CAT5E kábelre melyik színsorrend alapján krimpeljük és miért?

Figyelt kérdés

[link]

Tehát az egyenes, patch kábelt T-568B vagy T-568A alapján kötjük, és mi az indoklás, hogy nem a másikkal?



2019. máj. 29. 23:00
 1/9 anonim ***** válasza:
54%

mit akarsz összekötni mivel??

általában az azonos szinten lévő egységeknél kell a crossover pl.: PC-PC, Switch-Switch


külön szint mehet az egyenes kötés

pc.: PC-Switch, Switch-Router

2019. máj. 29. 23:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%

eddig én csak és kizárólag a T-568A alapján kötöttem össze a kábeleket, mindenfajta használatra. Eddig bevált, nem tudom, hogy mire kellhet a B. Kb 40 ilyenen vagyok túl, és sehol nem okozott problémát (van ebben router-switch, pc-switch-router, router-router-poeRouter-kamera, router-router, és ezeknek a változata). Igazából egyszerűbbnek gondolom ezt a fajta kötést, nem kell bajlódnom, hogy akkor ez a kábel erre-arra jó.

Valszeg a fenti indokomnak nincs alapja, csak tapasztalati, de eddig nem volt problémás :) gigabitet ez is bírja.

2019. máj. 29. 23:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
#1 Szó sem volt crossoverről, az egyenes patch kötés volt a kérdés, korszerű érelrendezéssel.
2019. máj. 29. 23:30
 4/9 A kérdező kommentje:
A képen cross kötés van, ez ne tévesszen meg senkit.
2019. máj. 29. 23:30
 5/9 anonim ***** válasza:
Pedig megtévesztő :) és nem a mi hibának :) mert ez van a kérdésben.
2019. máj. 29. 23:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%
Sima a-a jó lesz.
2019. máj. 29. 23:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Amelyiket akarod. Technológiai különbség nincs a két kötés között. Ha konzekvens akarsz lenni, akkor nézd meg hogyan vannak kötve a többi kábeleid és kösd ugyanúgy.
2019. máj. 30. 00:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
56%

B és az az indoklás hogy minden gyári kábel így van kötve.

De nincs kikötés melyik a jo

2019. máj. 30. 09:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! :-)
2019. máj. 31. 00:55

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!