Kezdőoldal » Számítástechnika » Internet » Ilyenkor mi a baj a böngészőmmel?

Ilyenkor mi a baj a böngészőmmel?

Figyelt kérdés

Sziasztok!


Nemrég újratelepíettem a laptopom (HP Pavilion G6), ismét Win 7 Ultimate 64 bit-tel. Szükséges driver-ek telepítve. Chrome böngészőt használok, letöltöttem a legfrissebb verziót és az fut most is. Nem használok semmiféle antivírust, vagy tűzfalat. Elméletileg csak biztonságos helyekről töltök le bármit (és a hack-elt ESET Nod32-kel csak a bajom van, mert nem tudom mindig aktiválni megfelelően)


Gondjaim (amik most jelentkeztek, előtte sohasem, pedig ugyanígy telepítettem újra korábban is a gépet):

1.) YouTube videok nézése közben megjelenik egy, a csatolt képen általam piros keretbe foglalt csík, amiben a video aktuális linke is megtalálható. [link] Ha teljes képernyőre akarom tenni a videot, a képernyő kifehéredik, az alább is látható módon és a video-ból semmit nem látok, csak a hangot hallom alatta: [link] ESC gomb megnyomása után ismét a kis nézetben nézhetem a videot a továbbiakban.


2.) Bizonyos, számomra még nem egyértelmű helyzetekben, ha megnyomom a YouTube-on az aktuális video lejátszása közben a teljes képernyő nyomógombot, különböző, random reklámok jönnek be a böngészőben új lapot nyitva maguktól (ahelyett, h teljes képernyőre tenné a videot, de még csak a fentebb említett üres, fehér képernyőt sem kapom ilyenkor): [link]


Most vírus van a laptopomon, vagy mi a baj ilyenkor és hogyan lehetne kijavítani?



2019. máj. 31. 09:53
 1/2 anonim ***** válasza:

Gratulálok, sikeresen bemutattad saját magadnak, miért KELL legalább egy ingyenes víruskergető csodaszoftver, egy uBlock Origin, és egy Privacy Badger.


A teendők: Fogod, újrateszed az egészet egy módosítatlan lemezképpel, a drivereket felteszed a gyártó hivatalos oldaláról (nincs driver booster, meg hasonló sz*rok), lefrissíted a rendszert (igény esetén utólagosan törlöd a telemetriás trágyákat ezzel: [link] ), és felteszel egy vírusirtót, meg a két fentebb említett kiegészítőt. Vírusirtóból én a Panda ingyenes változatát tudom ajánlani, kiegészítve az MBAM szintén ingyenes változatával, amit elég havonta egyszer lefuttatni.

2019. máj. 31. 10:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:

Köszönöm a gyors választ!


Ja hát éppen a Driver Booster 6-os változatával kellett pótolnom a HP support oldaláról hiába letöltött és telepített driver-t a grafikai teljesítményhez (mert a HP oldalán lévőket hiába töltöttem le és telepítettem a laptophoz, a grafikus megjelenítés továbbra is a béka segge alatt volt, mintha nem is telepítette volna fel).

2019. máj. 31. 10:28

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!