Kezdőoldal » Számítástechnika » Internet » Digi 1000Mbit/s net érdemes?...

Digi 1000Mbit/s net érdemes? Kifejtés lent!

Figyelt kérdés

Szolgáltató váltás előtt állok. Ugye neztem a Digi honlapját és ott I7-et, 8GB-ramot, SSD-t tüntett fel követelménynek.

Nekem adott egy Intel Core I3 2120 4X3,3GHZ proci,

2x4GB ram

Gigabyte ga-h61m-s1 alaplap ami elvileg 1Gbit/s nettel kompatibilis

és egy Toshiba Dt01aca050 HDD.

Ezek a adatok mennyi hátrányt jelentenének?

A gép 80%-ban csak Face-re és zenehallgatásra van használva viszont jelenleg 5 okoseszköz van a routerre csatlakoztatva.

Viszont ami a lényeg, amiért a magas sávszélesség kellene. Van itthon egy Ps4 Pro-m ahol van mikor 100GB pluszos játékok kerülnek letöltésre, szeretnék elkezdeni streamelni és igen erős szinten onlineozok.

Muszáj lenne a gépet fejleszteni?

Valami tanács?


2019. jún. 15. 23:03
 1/2 anonim ***** válasza:
Természetesen tudod használni a netet a jelenlegi gépeddel is, csak nem biztos hogy eléri az 1000 Mbit/s-et. De meglehet hogy elég hozzá. Az a helyzet hogy ez 1000 Mbit/s sebességű gyakorlatban körülbelül sohasem lesz. Nekem ilyen netem van, meg vagyok vele elégedve. Kb 600-700 Mbit/s szokott lenni, ez már szinte mindenhez elegendő. Ajánlani tudom ezt a netcsomagot. Jó ár, nagy sebesség, stabilitás.
2019. jún. 15. 23:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 Derwer ***** válasza:

Töredéke is elég kB bármire.

HDD nem igazán fog runi 1000mbps-sel írni. De nem is kell általába véve. (több gép használja ki a sávszélt, nem kell winyoea írni az összes adatot, stb)


A PS4 se hiszem higy fog 1000mbpssel tölteni. Inkább 100mbpsre tippelném.


Ekkora sávszél hatékony biztosítására egyébként már komolyabb router kell.

Persze ha elég a best effort akkor csak hardveres NAT.

A digi persze megfelelő eszközt fog adni alap használatra.

2019. jún. 15. 23:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!