Kezdőoldal » Számítástechnika » Internet » Van egy kis szikrányi esélye,...

Van egy kis szikrányi esélye, hogy újra megnyílik a Hotdog.hu portál?

Figyelt kérdés
Nagyon szerettem a profilomat szerkesztgetni, gyűjtögetni a kis jelvényeket, illetve magazinokat olvasgatni. Legjobban a GTA magazin jött be. Szerintetek van esélye, hogy újra megnyílik? (Wayback machine és más webarchívumon kívül.)

2019. jún. 27. 12:17
 1/4 anonim ***** válasza:
Nincs. Ha megérte volna fenntartani, fenntartották volna. A Facebook megölt minden kis közösségi oldalt, mert elszívta az embereket.
2019. jún. 27. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Kár. Régóta rühelltem a szennybookot ezek miatt.
2019. jún. 27. 21:33
 3/4 anonim ***** válasza:

Nincs.

Szerintem is jó kis oldal volt, ellentétben a ma elterjedt közösségi oldalakkal itt a tartalomgyártáson volt a hangsúly, nem pedig az agyatlan lájkolgatásokon. Emellett nem néztek ferde szemmel az emberre, ha ismerkedni akart. (A Fb volt, akit nem engedett bejelölni, mondván csak olyat szabad, akit tényleg ismerek. Ironikus, hogy az illetőt tényleg ismertem...)

De az idők változnak, és rengetegszer bebizonyosodott, hogy nem elég egy jó ötlettel előállni, azt működtetni is szükséges. (Khm.. iwiw... iskolapéldája, hogy hogyan kell dilettáns hozzáállással kinyírni egy virágzó szolgáltatást.) Sajnos a Hotdog is ezt az utat választotta. Volt egy tényleg jó oldal, napi szinten százezer feletti oldaleléréssel, erre mit csinálnak? Elbarmolják az egészet. Amikor a vezetés végignézte az iwiw pusztulását, mit csinált? Bárminemű ésszerű koncepció nélkül átszabta az egész oldalt. Úgy, hogy a hasznos / használható újítások száma kereken nulla. Majd lenyilatkozza, hogy egy ilyen oldalnak nem a látogatások száma a fontos. Ja... olyannyira nem, hogy még a törzstagok javát is sikerült elűzni. Tipikus inkompetens hozzáállás. Aztán persze tartsuk fenn az egészet minimálisnál is kevesebb pénzből, redukáljuk nullára a fejlesztéseket, nehogy véletlenül bárki is használja az oldalt. Meg is lett az eredménye...

A Hotdog pusztulása mögött a Facebook csak a kettes számú ok. A legfőbb ok a hozzá nem értő vezetés volt. (Egyébként a Fb is már kezdia pusztulás előjeleit mutatni, csak nekik még van annyi tartalék potenciáljuk, hogy ez jó ideig ne legyen látványos.)

2019. jún. 29. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

#3 A Facebook már elért egy szintet, ahonnan nincs visszaút. Változni fog a felhasználók száma, ez vitathatatlan, de jelen körülmények között esély sincs arra, hogy valaha becsődöljön a cég. Olyan szinten integrálódva van már mindenhol, hogy szó szerint bárhol kiejted a szádon a cég nevét, már tudják miről beszélsz. Iskolák használják kapcsolattartásra, ppt-k, tananyagok megosztására, emberek használják kapcsolattartásra, magánéletben ilyen-olyan dolgok rendezésére, megy a videóhívás, hanghívás, sokszor pedig jobban megéri mobilnetet áldozni hanghívásra, mint Domino-sként (saját példa) havonta aktiválgatni kézileg a Domino Most-ot és 9Ft/perc pénzt áldozni 30-as irányba való híváshoz (ami 19Ft/perc más irányba). Persze vannak az életnek olyan területei, ahol a Facebook kapcsolattartásra szóba sem jöhet, de az élet legtöbb területéhez sajnos tökéletesen használható.

Hogy ne csak offoljak, nincs esély rá. Nem ismertem bár az oldalt, de gyanítom elérte az iwiw-sors őket is, ahogy azt #3-as is írta. Mondjuk számomra is érdekes, hogy egy új, külföldi közösségi oldal miképp képes lecserélni egy már jól bejáratott magyar oldalt, de gondolom ez mögött nem csak simán a Facebook jelenléte húzódik meg. Én is olyasmire tudok gyanakodni, hogy a Facebook több, hasznosabb funkcióval rendelkezik, stabilabban üzemel és mivel szó szerint mindenkit megtalálsz ott (ici-pici túlzással), ezért könnyebb építeni ott bármit is. Ez viszont már a magyar alternatíva üzemeltetőinek sara, hogy nem képesek tartani a lépést a konkurencia kínálatával.

2019. jún. 29. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!