Kezdőoldal » Számítástechnika » Internet » Hogyan lehet beállítani az...

Hogyan lehet beállítani az internetbeállításoknál, hogy ne mentse el a gépem az előzményeket (látogatott weblapcímeket)?

Figyelt kérdés
2008. nov. 13. 12:59
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
65%
Melyik böngészőben?
2008. nov. 13. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 A kérdező kommentje:
Most a "MY PLAY CITY"-t használom,a keresőbe a címszavakat nem menti el,de a fejlécben az "Előzményeknél" miden ott szerepel,még az is,hogy milyen e-mail címen léptem pl. be a freemailemre.Ezt hol lehet beállítani,hogy egyáltalán ne legyen nyoma semminek?
2008. nov. 13. 14:35
 3/16 anonim ***** válasza:
65%
Ez a my play city egy böngésző?Én még a büdös életben nem hallottam róla.Nem lehet,hogy csak egy toolbar(eszközsor).Mi az asztali ikonja a böngésződnek?
2008. nov. 13. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 A kérdező kommentje:
Igen,ugyanolyan böngésző,mint a "sima Google".Internet Explorerem van,ha erre kérdeztél rá.
2008. nov. 14. 11:57
 5/16 anonim ***** válasza:

Böngésző alatt magát a programot értjük.Úgymint internet explorer,mozilla firefox,opera...stb.A google nem egy böngésző,hanem egy weboldal.Arra gondolok,hogy neked egy toolbarod(eszközsorod) van az internet explorerben,és annak van keresője is.Ez lehet a my play city,mást nem tudok elképzelni.Szerintem egy ilyened lehet:


[link]


Ilyesmit nem szoktunk használni,sőt inkább elkerüljük,hogy települjön,ugyanúgy mint a vírusokat,mert az ég világon semmi szükség nincs rá.Felesleges sz*rság.Uninstalláld a francba.Start menü/beállítások/vezérlőpult/programok telepítése és törlése.Ott kikeresed,eltávolítod.


Ha keresni akarsz,akkor keress a google.hu-n vagy a google.com-on.Esetleg kezdőlapnak is beállíthatod.Vagy pedig használd a jobb felső sarokban lévő keresőmezőt.Alapbeállításon az is a google-hoz csatlakozik.Internet explorerben így tudod törölni az előzményeket:eszközök/internetbeállítások/böngészési előzmények/törlés...


Javaslom,hogy használj inkább firefoxot,mert sokkal jobb,mint az ie.Majd meglátod te is.Teljesen ingyenes,a szoftverbazis.hu-ról le tudod tölteni.Ott így kell csinálni:Eszközök/beállítások/adatvédelem/személyes adatok/törlés most...

2008. nov. 14. 16:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 A kérdező kommentje:
Köszi,de a Google.hu-val meg az a bajom,hogy a keresőmezőben is elmenti a kereséseimet,akkor is,ha nem léptem fel a weboldalra,csak a bőngészőbe írtam be a címet.Én pedig pont ezt szeretném elkerülni,a MY PLAY CITY ilyen szempontból valamivel jobb - szerintem - mert semmit sem ment el,pedig,mikor letöltöttük,semmit nem állítottunk be előzőleg.
2008. nov. 14. 18:13
 7/16 anonim ***** válasza:

A google a világ messze legjobb,leghatékonyabb keresője,ami nem mellesleg a világ leglátogatottabb oldala.Senki nem versenyezhet vele.Egy mások számára ismeretlen matematikai algoritmussal dolgozik,aminek következtében szinte mindig azt dobja ki találatként,amire az ember kíváncsi.Hihetetlen,de igaz!Ez a my play city csak egy toolbar,ami fogalmam sincs,hogy melyik keresőmotorhoz csatlakozik.Az meg,hogy nem menti a keresési előzményeket,az inkább hátrány,mint előny.Az lenne a jó,ha mentené,és időnként üríteni lehetne.


Ha úgy jársz el,ahogy mondtam,majd a felugró ablakban mindent beikszelsz,a következő ablakban a ok-ra kattintasz,akkor hidd el,hogy minden böngészési nyom el fog tűnni.Vigyázat,ha nem szeretnéd,hogy a mentett webhelyjelszavak törlődjenek,akkor azt ne ikszeld be!Könyvjelzők természetesen nem törlődnek.


Még egyszer elmondom,hogy ha rám hallgatsz,akkor firefoxra váltasz.Kérdezz csak rá valamelyik ismerősödtől,aki már használja egy ideje...Ott is ugyanúgy működni fog a dolog,amit javasoltam.Sőt,ha jobban körülnézel ott az adatvédelem fülön,akkor rájössz,hogy automatizálni is lehet a dolgot.Amikor bezárod a programot,akkor automatán elvégzi helyetted a törléseket ilyenkor.


De mit bánom én,tartsd csak meg azt a toolbart,ami semmire nem jó azon kívül,hogy csúfítja a böngésződ,foglalja a helyet a képernyőn,és mellesleg könnyen lehet,hogy kémkedik utánad.

2008. nov. 14. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 A kérdező kommentje:
Kösz,de pont az inkognitóm miatt akarom,hogy egyáltalán ne mentsen el semmit,ez a "kémkedik utánam",nem tom,mit jelent....
2008. nov. 15. 08:09
 9/16 anonim ***** válasza:

Ez a kémkedik utánad,azt jelenti,hogy lenaplózza,hogy mire kerestél rá,milyen oldalakat látogatsz,ami alapján esetleg majd a jövőben célzott reklámokkal bombázza a mailfiokod.Ez nem feltétlen igaz,de előfordulhat.


Ha anonimitást akarsz,akkor megmondtam már,hogy kell eljárnod.Explorernél és firefoxnál is.Kipróbáltad már egyáltalán?

2008. nov. 15. 09:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim válasza:

Ha annyira ragaszkodsz a MY PLAY CITY-hez,ne tüntesd el (nekem is ez van,semmi bajom vele).Kattints rá az "Előzmények" ikonra a fejlécben,ott beállíthatod,mire van szükséged;jelöld ki az "Előzményeket",kattints rá az "Eltávolítás"-ra,áthelyezi először az ideiglenesen "eltávolítottak" közé,ha itt is rákattintasz az "Eltávolítás"-ra,akkor végleg eltűnteti a fejlécből,onnan tudod,hogy az ikonját se fogod látni.

Nem értem,miért írogatnak olyanok,akiknek semmi türelmük,ők sem zseniként kezdték...

2008. nov. 15. 16:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!