Kezdőoldal » Számítástechnika » Internet » Miért dobálja le a Flipes...

Miért dobálja le a Flipes modem az asztali gépemet?

Figyelt kérdés

Sziasztok!


Szolgáltatót váltottunk kb. két és fél hónapja, egy ideig minden rendben ment, majd pár hét használat után egyszer csak elkezdte ledobálni az asztali gépemet a modem. Mintha be se lenne dugva a gép.


Hívtam a supportot, azt mondták, hogy indítsam újra, reseteljem, dugjam be a kábeleket másik portba, stb stb. Nem történt semmi. Kipróbáltam laptopról is, ha netán a gépem hálókártyájával lenne baj, de a hiba ugyanúgy jelentkezett laptopról is.


A probléma mára félig meddig elmúlt, viszont videojátékozás közben előjön szinte mindig, teljesen random. Van, hogy 5 perc után, van, hogy 1 óra után.


Ilyenkor teljesen újra kell indítani a modemet, mert netezni sem tudok. Aztán megint jó, viszont ha jön a játék, akkor borul minden.


A Flip reakciója annyi volt, abban maradtunk, hogy ha netán fennáll a hiba, akkor kiküldenek egy szakit, aki ránéz, és nyilván ha az ő oldalukon van a baj, akkor cserélik, megoldják, viszont ha az én oldalamon, akkor nekem kell fizetni.


Kérdés, lehet-e valamilyen rossz port beállítás a modemen belül? Mondjuk nem tudom mi, mert hozzá se nyúltam a hiba előtt, és működött jól.


Vagy tapasztalt-e bárki más ilyesmit? Valószínű kihívom a mókust, de bennem van, hogy visszaváltok az előző szolgáltatóra, mert bár drágább pár ezerrel, viszont a szolgáltatás az fix volt, nem ilyen random hol működöm hol nem.


Még annyi, hogy amikor a hiba éppen jelen van, akkor a wifi ettől függetlenül kifogástalanul megy, tehát mobil, laptop, akármi fel tud csatlakozni, és használni tudja a netet, de az asztali gép vergődik.


Köszönöm a válaszokat!



2019. júl. 22. 08:18
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem túlterheli a játék a modemet, ami lefagy tőle. Ez egyértelműen hiba, cseréltesd ki a modemet.
2019. júl. 22. 08:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Mivel a Wi-fi a legagyáskor is megy - mint írod - lehet hogy más a probléma.

Másik UTP kábellel is lehet érdemes lenne megpróbálni.

Valami olyan loggoló-programot is érdemes lehetne feltenni, ami figyel a hálózatikártyára és loggolja amikor megszakad a kapcsolat, bár nem tudom gépi oldalon ebből mi deríthető ki...

2019. júl. 22. 08:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

#1: kicseréltetheti, de akár 5 másikra is. :-D

A Flip már csak ilyen, böngészésre meg IP TV -re úgy ahogy jó.

Ezek a Flip modemek kábelen és mobil hálózaton keresztül is csatlakoznak, mert egyik se bírná stabilan azt a sebességet.

Aztán ha sok csomag forgalom van, bizony előbb utóbb a kicsit szerény hardver teljesítményű Huawei HA-35-11 -es modem elkezdi megadni magát, és lefagy.

Ekkor újra kell indítani, és megy megint az újabb terhelésig.

2019. júl. 22. 09:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:

#2 Volt másik kábellel is, akkor az úgy nézett ki, hogy egyszerre volt bedugva a modem is, meg a laptop is, ez ugye két külön kábelt jelent. Egyszerre dobálta le mind a két gépet a modem. :)


#3, és akkor mi a megoldás, ha az eszközük gagyi? Mert én is azt érzem, hogy kicseréltethetem millió másikra, de nem lesz megoldás, ha szoftveresen tré. Ezt a srác is mondta az imént a telefonban, amikor bejelentettem a hibát, hogy valószínű eszközcsere lesz, és meglátjuk. Ha megint nem jó, akkor valami szoftveres baj lesz, de nyilván nem nálam. Na ekkor mi lesz... :) (Költői kérdés)

2019. júl. 22. 09:14
 5/7 A kérdező kommentje:

Szerk.:

*egyszerre volt bedugva az asztali gép is, meg a laptop is, ez ugye két külön kábelt jelent.

2019. júl. 22. 09:19
 6/7 anonim ***** válasza:
100%

Te is jól bevásároltad magad a bajok tengerébe kedves Ernő, inkább gyászoltad volna tovább Lalikát, a botsáskát.


Komolyra fordítva a szót, szólhatsz nekik egész nyugodtan, hogy hozhatják az új routert (modemet). Ha azzal is gond lesz, akkor meg válts vissza a korábbi szolgáltatódra, ahol legalább működnek is a dolgok. Egyébként ne lepjen meg hogy ilyenekkel találkozol, ugyanis a Flip gyakorlatilag a Telekom, csak csináltak egy leányvállalatot.

2019. júl. 22. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:

Felhívtak, jó fejek voltak, elmondták őszintén, hogy a modemjük olcsó, nem arra van kitalálva, hogy nagy adatforgalmat lebonyolítson, hanem átlag netezésre. Kérdezte milyen játék, mert mondta, hogy van pár játék, amiről tudnak, hogy a felhasználóiknak bajuk van. Ledobálja, laggol, stb stb.


Kicserélheti másikra a modemet, de nem hiszi, hogy megoldás lenne, úgy hogy innentől fogva az én döntésem, hogy élek így vele ahogy van, vagy visszamegyek a régi szolgáltatóhoz. De igazából játszanom sem kell, mert patcheli a játékot a Uplay vagy akármi, aztán ott is bármikor elköszönhet a modem.


Hát ez van. Mindegy, aki Flipes, vagy abban gondolkodik, annak ez egy tanulságos kérdés, hogy ha van ilyen jelenség nála is, akkor miért van, vagy ha váltana szolgáltatót, akkor vállalja-e azt, hogy a modem néha elbúcsúzik.


Azért köszi a reakciókat, további kellemes hetet, üdv.

2019. júl. 23. 13:35

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!