Kezdőoldal » Számítástechnika » Programok » 8gb ram még elég netezésre...

8gb ram még elég netezésre játékokra manapság?

Figyelt kérdés

2019. júl. 28. 21:19
 1/7 anonim ***** válasza:
8%
Pont ennyi RAM van a gépemben, és mikor megvettem, nyomatékosan felhívták a figyelmem arra, hogy játékokra bizony NEM lesz alkalmas. Mire mondtuk, hogy NEM baj, mert nem arra fogom használni. Általánosságban tehát szerintem kimondható, hogy 8 Gbyte RAM -mal a géped játékra bizony NEM lesz alkalmas, max. nagyon régi, ma már jócskán retrónak számító játékokra.
2019. júl. 28. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
70%

A játékok még nem nőtték ki a 8GB RAM-ot. Valami parasztvakítás mindig kell, hogy vásárlásba hajszolják az embereket. A 16GB egyelőre csak javasolt, hogy 2-3 év múlva se kelljen bővíteni.


A 4GB az, ami már (Windows alá) netezni is kevés, de az is csak akkor, ha szeretsz tucatnyi fület nyitva tartani és nem blokkolod a nem kívánt tartalmakat.

2019. júl. 28. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
46%

Netezésre mindenképp az én régi gépemben is annyi van. 15 lapot simán elbír chrome-ban.

Azért nem hinném hogy ennél többet megnyitnál egyszerre.


A 16 GB az akkor jó ha egy játéknak ki akarod használni az ajánlott gépigényét. De 2 év és az lesz a minimum.


Csak 1 pár példa ami kihasznál 16 GB-t.

Dishonored 2, Wolfenstein: Youngblood, Battlefield 1, Wolfenstein II: The New Colossus, PUBG,

Én az én gépembe dualba rakattam 2X8-at mert nem akarok gondot most egy pár évig.

Most így árban ez 22-25 mondjuk kit-ben.


Én szerintem érdemes beszerezni 2X8-at de ez csak 1 vélemény. Mindenesetre ha Single chanel-ben van 1X8-ad akkor számolj arra hogy olyan 15-30 FPS-eket fogsz bukni játékoknál. Címtől / beállítástól függően.


Tessék

https://www.youtube.com/watch?v=ZVqaiUZjvWw

2019. júl. 28. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
78%

4 is elég.

4 GB RAM-al fut a legtöbb moba, fut a csgo.

Most van 8 GB RAM-om, ez arra elég, hogy pl 10-12 lapot legyen megnyitva a mozillában és mellette fusson egy a csgo.

A rainbow six is futott nekem 4 GB-n annak ellenére, hogy a minimum gépigénynél is 6 GB-t írtak. Szóval a 8 a klasszikusokhoz még jó, de egy új AAA-s játékhoz már kevés.

2019. júl. 29. 04:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
55%
Netezésre igen, játszani nem, hacsak nem régi játékokat futtatsz Windows 7-esen. Win10 4gigával elég szenvedős tud lenni még SSD-vel is. Vagy csak én vagyok nagyon türelmetlen? :-)
2019. júl. 29. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
62%
4GB rammal toltam végig a CoD WW2-t és a Metro Exodust
2019. aug. 7. 23:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

"4GB rammal toltam végig a CoD WW2-t és a Metro Exodust"


LOW-on 20 FPS-el biztos egy élmény lehetett.

2019. aug. 8. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!