Kezdőoldal » Számítástechnika » Programok » (Windows 10-re vonatkozó...

(Windows 10-re vonatkozó kérdés, 'örökös licensz' Perpetual) Milyen verziót kell vásárolni ebben az esetben? - részletek lentebb.

Figyelt kérdés

Sziasztok! Az utóbbi időben egyre többet gondolkodom hogy rászánom magam és végre beruházok a Windows 10-re. - Főleg hogy sajnos rohamosan közeledik a 7 támogatottságának megszűnése. (Én XP és a 7 elkötelezett híve vagyok :D De belátom lassan itt az ideje kényszerűségből váltani és eleget tenni a Micro$oft kérésének és frissíteni.)


A kérdésem lényegében arra vonatkozna hogy én Windows 7 Home Premium 64bit verziót használok jelenleg (és úgy vélem talán 10 esetén sincs feltétlen szükségem a Pro verzióra, lehet elegendő volna számomra a Home.) Vagy érdemes Pro verziót..? Avagy bőven elég mezei felhasználó számára a Home?


A kérdésem fontosabb része az hogy; milyen licenszet hol és mire kell és érdemes figyelni vásárlás előtt. - ugyanis hallottam és valószínűleg vannak olyan licenszek amelyek csak az adott gépre regisztráltan fog működni. - tehát ha pl. a jövőben frissítem a configot, új alaplap + proci és egyéb... és máris ugrott a 'kulcsom'. Ez igaz?


Mert ismerek olyat akinek voltak ilyen jellegű problémái ebből adódóan.


Az esetleges felvilágosító válaszadást előre is köszönöm!



2019. aug. 4. 22:19
 1/7 Gugu Gabor ***** válasza:
100%

Otthonra felesleges a pro elég a home is

Hirtelen első találat:

[link]


Az OEM verzió az "egygépes" neked a reatail kell

2019. aug. 4. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm a linket és a gyors segítséget! :)
2019. aug. 4. 22:33
 3/7 CspCsj ***** válasza:

5ezer alatt is van Windows 10 Pro Retail (átvihető) kulcs, akár számlával, vagy 2ezerért OEM (elvileg egy alaplaphoz aktiválható).

[link]

2019. aug. 5. 10:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
49%
Az 'örökös licensz' is olyan mint házasságban a holtodiglan holtomiglan eskü. Ha eltart 5-10 évig az már jó. Ott is hazudnak, itt miért ne tennék..? :P
2019. aug. 5. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%
Pro-ra esetleg akkor lehet szükséged otthoni felhasználás során, ha pl. szeretnéd a BitLocker titkosítást használni a vinyódon. Más esetben nem túl hasznos.
2019. aug. 5. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 Thunderfairy ***** válasza:
100%
Én úgy tudom hogy beaktiválod a microsoft toolkit-el és használod. Vagy ha vetted akkor nem jár le, ilyenről nem tudok hogy lejárna. A programoknál, pl. vírusirtók, van olyan hogy bizonyos ideig adnak licencet.
2019. aug. 11. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:

Thunderfairy #Komment6-ra#

- Nem lejáratra gondoltunk hanem úgymond 'korlátozottá válik', abban az értelemben hogy amelyre regisztráltál (legelőször aktiváltad a Win10-et, azon a gépen lesz csak érvényes.) Amint mondjuk alaplapot cserélsz benne, arra nem fogod tudni aktiválni... 'nem lejár', a korábbi konfigot ha visszarakod arra minden további nélkül beaktiválod, de csak arra amelyre először került aktiválására azon gépre korlátozódik (sajnos)... így értettük.

- Mint a segítőválaszokból kiderült, kivéve ha átvihető Retail verziót választunk/vásárolnánk.

2019. szept. 15. 19:26

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!