Kezdőoldal » Számítástechnika » Programok » Hogyan működik a fájl jelszava...

Garpe kérdése:

Hogyan működik a fájl jelszavas védelme Windows 10 (pro) alatt?

Figyelt kérdés

Volt egy .xlsx (Excel) fájlom a OneDrive/Documents mappában ami szinkronizálva van a OnDrive-ommal. Felmerült egy probléma, hogy szeretném megvédeni ezt a táblázatot egy jelszóval (nem kell nagyon pro védelem szimplán annyi volt a cél, hogy a fájlhoz a számítógépelè ülő átlag felhasználó ne tudjon két kattintással hozzáférni). A Microsoft oldalán találtam egy leírást, ami kb. annyiból állt, hogy jobb klikk a fájlon->Tulajdonságok->tartalom titkosítása az adat védelem érdekében->jelszavas védelem. Szuper beállítottam a jelszót a táblázat eltűnt. A C:\user\Documents (lö dokumentumok mappan a c:-n) létrejött egy .pfx file ugyanezen a néven. Oké gondoltam ez az. Jön egy varázsló, ami kéri a jelszót (igen azt amit a titkosításnál adtam meg). Ezek után a varázsló sikeresen végezte dolgát üzenet s bezárul. A táblázatom nincs sehol.

A kérdés az, hogy én félreértettem valamit vagy OneDrive mappából ezt nem lehet, vagy szimplán a "működnie kéne, de..." újabb klasszikus esetével találkoztam?

Na, és persze a lényeg: hol a táblázatom? (Természetesen van biztonsági mentésem egy pendrive-on).



2019. aug. 18. 19:47
 1/4 anonim ***** válasza:
Excelt alapból lehet jelszavazni.
2019. aug. 18. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

#1-es: Köszönöm és hogyan? Az Office online felületén is ezt a Windows-os megoldást találtam sajnos. Leírnád, hogy hogyan vagy esetleg egy linket adnál.


A kérdés persze továbbra is áll: hová lett a táblázatom, sez a Win10-es funkció amit használtam pontosan mit csinál.

2019. aug. 18. 21:58
 3/4 anonim ***** válasza:
100%

Nincs Excelem, de itt leírják: [link]


A .pfx fájl az egy tanusítvány, ami azt igazolja, hogy az vagy, akinek mondod magad, így tudsz hozzáférni a táblázathoz. Hogy a táblázat hova lett, az jó kérdés. OneDrive-on kéne nézelődni, szerintem ott lesz.

2019. aug. 18. 22:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

Igen, ez működik. Köszönöm szépen! Zöld megy.


Ettől függetlenül még érdekel, hogy pontosan mit csinál az amit én a kérdés leírásában csináltam.

Egyébként közben kiderült, hogy ott van a táblázat a mappában de nem igen férek hozzá. Akkor jött elő amikor a backupból felmásoltam a filet a lokális OneDrive mappába (felülírja?).

2019. aug. 19. 19:15

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!