Kezdőoldal » Számítástechnika » Programok » Hogyan lehetséges egy kép nem...

Jroux kérdése:

Hogyan lehetséges egy kép nem arányos átméretezése?

Figyelt kérdés
A jelenlegi kép mérete:527 x 937. Ebből kellene egy 1200 x 1600 -as méretet csinálnom. Nem torzítani akarom, hanem ha az 527-et 1200-ra növelem, akkor legyen lehetőség az 1600-as magasság beállítására úgy, hogy a "felesleges" részt levágom.

2019. aug. 23. 18:30
 1/9 Mr. V. ***** válasza:
100%

Irfanview: ingyenes kénnézegető, alap szintű képszerkesztő. Elérhető a honlapján magyar nyelvű csomag is hozzá.

Kép menü, méretváltoztatás

Arányos legyen bepipálva és onnantól elég az egyik méretet állítani és arányosan nagyobb lesz, amit pixelben vagy %-ban is meg lehet adni.

2019. aug. 23. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%

A rövidebbik oldalát legalább 1200 pixelig növeled aránytartóan, ekkor kapsz egy 1200x2134 px-es képet. Majd ebből kivágsz egy 1200x1600-as képet. Ez azt is jelenti, hogy a maradék 534 pixel a tetejéből vagy aljából leesik, törlődni fog.

XnView MP-t használtam a válaszadáshoz, ebben szabadkézzel kijelölhető a kívánt méret az egér húzásával, miután megnyitottad a képet és a Kép/átméretezés menüponttal megnövelted a szélességet 1200-ra.

2019. aug. 23. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 tabaki ***** válasza:
B-terv: Bármelyik képszerkesztőprogram.
2019. aug. 24. 06:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
A méret megnövelése nem gond, de utána a kézi kivágásnál szinte lehetetlen beállítani a pontos méretet. (Az a baj, hogy a hasznaltauto.hu -nál előírás az 1600x1200 -as képméret)
2019. aug. 24. 12:22
 5/9 anonim ***** válasza:

Xnview számolja hogy meddig húzod. Ha belenagyítasz a képbe, akkor a léptetés mértéke is csökken, mivel a képpontok sokkal szélesebben helyezkednek el.

A másik megoldás szintén ebben a programban: jobb klikk/vágás, és kézzel beírod hogy mekkora legyen a kijelölés mértéke. Csinál neked egy 1200x1600-as kijelölést, amit szabadon oda húzhatsz ahová akarod, és azt tartja majd meg.

2019. aug. 24. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 tabaki ***** válasza:
Itt már nem kockáztatom meg a "bármelyik" kifejezést, de egy normális szerkesztőben (pl. Gimp, Krita) pixelben megadhatod a kivágás méretét és pontos helyét. Egyébként az ilyen egyszerű matatásra én is a képnézegetőket javaslom inkább.
2019. aug. 24. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm a segítséget. XnView-vel végül is sikerült. De kellett egy kis trükk: normál fényképező géppel csináltam a képeket, ahol beállítottam a 4:3 képméretet, ami arányaiban megfelel az 1600:1200 -nak. Készült is egy 4608:3456 méretű kép. És ezt jó minőségben át lehetett méretezni az XnView-el. (Előtte egy képszerkesztővel is próbáltam ugyanezt átméretezni, de az nagyon torz lett.)
2019. aug. 25. 20:41
 8/9 tabaki ***** válasza:

„de az nagyon torz lett”

Ez azért van, mert valójában éppen, hogy arányos nagyítást akartál. Meg kell mondjam utólag, énbennem volt egy kis rossz érzés, de egyrészt te magad az elképzelésedet, másrészt a kollégák a teendőket olyan pontosan elmeséltétek, hogy kizártnak tartottam a bakit, ezért nem akartam túlokoskodni a dolgot. A dolog hasznos része, hogy most legalább egy jó felbontású képet kicsinyítettél le, ami sokkal szerencsésebb, mint egy kicsinek a fölnagyítása. Az eredeti oldalarány viszont jószerivel mindegy, mivel az egységesen átméretezett képet tetszés szerinti arányú kerettel körbe tudod nyírni. Ez azonos azzal a módszerrel, amit a kérdés alatt leírtál, meg amit javasoltunk, viszont eltér az egyszerű nem arányos átméretezéstől. Az utóbbi azért volt használható ebben a feladatban, mert a fényképezőgép beállításai közt szerepelt ugyanez az oldalarány, így az oldalhosszok beállítása szerinti és az általános, torzítatlan méretezés megegyezik. Kevésbé speciális esetben viszont – ha mondjuk (ki tudja milyen okból) 571×1146 pixeles képre volna szükséged – a gépeden esetleg nem találsz ennek megfelelő arányú beállítást, ezért érdemes talonban tartani az utólagos méretre vágás lehetőségét is.

2019. aug. 25. 23:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm, szükség esetén majd alkalmazom a módszert.
2019. szept. 2. 14:47

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!