Kezdőoldal » Számítástechnika » Programok » Mi az a System Idle Process?

Mi az a System Idle Process?

Figyelt kérdés
Valaki meg tudná mondani, hogy mi az a system idle process és hogyan lehet megállítani vagy megszüntetni mivel 80-95%-ban használja a processort(a gép alapjáratán) és hát egy játékkal kombinálva már egész jól fűti a szobát. Remélem értitek. Ha valaki tudna segíteni ebben akkor annak örülnék. Válaszokat előre is köszönöm!

2019. szept. 2. 17:03
 1/3 Mr. V. ***** válasza:

Ha magyar rendszert használnál, akkor tudnád mi az:

A rendszer üresjárati folyamata.


Azaz pontosítva az az idő (%), amíg a gép nem dolgozik semmit, csak vár. Annak örülj, ha az minél nagyobb érték!


Ha nem hiszed, nézd meg a feladatkezelőben a grafikont.

93-95% ott, ahol nézted és ennek fordítottja, azaz 5-7% CPU használat látszik a grafikonon.


Tehát az nem "process", hanem üresjárat.

"A processzor üresjáratban eltöltött időhányada (%)"

2019. szept. 2. 17:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
#1: Szerintem ez csak kamu kérdés, ennyire hülye nem lehet valaki. És nyilván tud angolul, ha angol nyelvű OS-t használ.
2019. szept. 2. 17:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Ó most már értem! Akkor nincs probléma. Elnézést kérek a hozzánemértésem miatt! De időközben megfigyeltem, hogy lejön 60%-ra is időközönként. Tehát valaminek futnia kell a háttérben. Amúgy már régóta figyelem, hogy lassab a gépem és a gép alapjáratán közben fúj egy kis ideig melegebb levegőt. Valami vírus lehet esetleg? Mert ezt így nem igazán értem. Azért futtatok egy víruskeresést, hátha talál valamit a gépen.
2019. szept. 2. 17:32

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!