Kezdőoldal » Számítástechnika » Programok » Windows 10-es laptopra lehet...

Windows 10-es laptopra lehet tenni linuxot?

Figyelt kérdés
Elegem van ebböl a windowsból. Újra akarom rakni óràk óta csinàlja sehova nem halad. Linux ingyenes?? Mire kell figyelni?? Könnyü leszedni és felrakni??

2019. szept. 2. 20:20
 1/9 anonim ***** válasza:
Könnyű letoltod kiirod pl rufussal egy pen drivera azt felteszed
2019. szept. 2. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
2019. szept. 2. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
29%
Nagyon röhögnék amúgy ha kiderülne, hogy pl bad sectoros a vinyó és azért vered a nyálad ennyit :D
2019. szept. 2. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%
Így nem lehet nekiállni Linuxozni.
2019. szept. 2. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

@T0ba.

Néha pont az kell, hogy az ember felcsessze az agyát és már csak dacból se tegyen fel Windowst. Indítéknak nem a legjobb, de legalább kipróbálja és lehet, hogy megtetszik neki.

2019. szept. 2. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
77%

#5


Én azért megnézném az arcát, amikor ott ül a frissen feltelepített Linux előtt, és vadul kattintgatva keresi a Gépházat meg a Sajátgépet, és nincs sehol, és letölti a Fortnite-ot meg a GTA5-öt, és másfél órányi wine buherálás után sem indul egyik sem... :D


Volt régebben az az oldal, ahol azt próbálták bizonygatni több pontban, hogy miért jobb a Linux, mint a Windows. Ott írták, hogy általában nem jó ómen az, ha valaki felindulásból akar váltani, mert az ilyen azt várja, hogy a Linux olyan, mint a Windows, csak jobb. Szerintem ez abszolút igaz.

2019. szept. 2. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Mondjuk tudtommal a GTA 5 egész jól megy Linuxon is, bár én még nem próbáltam. A Fortnite talán még nem megoldott.
2019. szept. 3. 05:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Esetleges problémák amik felmerűlhetnek:

[link]


Van magyar discord szerver is.


Tudunk Ubuntu és ok másban is segíteni LinuxMint,Pop Os,Arch,Arcolinux,Manjaro,Debian,puppy linux,


Jó esetben majdnem minden működik.

Általában a videókártya/wifi/blueooth/alvó mód nem mindig működik normálisan.

Live módban kipróbálhatod a rendszereket ha ott működik a gép megfelelően akkor telepítheted nyugodtan.

Hibrid grafikus kártya esetén a Manjarot ajánlanám ami arch alapú.


Wine alatt sok játék elfut, de lehet hogy hibásan jelenik meg vagy játszhatattlan a játék, de sürün előfordulhat, hogy a játék el sem indul.

A steamen van egy néhány játék ami elfut linuxok alatt is normálisan.


A terminállal érdemes megbarátkozni(könyebb vele a hiba detektálás)

2019. szept. 4. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Ha még nem használtál Linuxot és semmit sem tudsz róla, akkor javaslom előbb nézz szét a témában, hogy tanulj egy kicsit úgy alapvetően az egész GNU/Linux -ról.


Ugye még azt sem tudjuk milyen laptopod van, és mire szeretnéd főleg használni. Kezdésnek én pl. Ubuntut ajánlanék hirtelen, de simán lehet, hogy nem tetszik az alap felülete (GNOME). Akkor viszont egy másik változata ajánlott, ami jobban hasonlít a Windowsra, pl. Kubuntu vagy Xubuntu. A sima Ubuntut is szépen lehet variálni és testre szabni, hogy hasonlítson a Windows kinézetéhez, de az nem éppen kezdőbarát dolog.


Illetve visszatéve erre: "Újra akarom rakni óràk óta csinàlja sehova nem halad."

Először is meg kéne bizonyosodni arról, hogy tényleg nem -e hardveres gond áll a háttérben. Korábban már említették előttem, a bad sectoros merevlemezt... Hát akárhogyan is nézzük, ha tényleg órák óta települt a Windows 10 és nem haladt semmit, az nem normális dolog.


Milyen laptopod van? Milyen idős?

2020. jan. 9. 17:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!