Kezdőoldal » Számítástechnika » Programok » Ha meglévő windows mellé...

Ha meglévő windows mellé telepítettem linuxot, be tudom állítani valahogy, hogy a windows boot managert használja a linux helyett?

Figyelt kérdés
2019. szept. 4. 10:54
 1/6 anonim ***** válasza:
Nem, ugyanis a Windows nem képes felismerni a Linuxot, a GRUB viszont ismeri mindkét rendszert. Legfeljebb a BIOS-ban, UEFI-ben állíthatod be, hogy a Windows boot managert indítsa, de így minden alkalommal vissza kell állítsd, ha a Linuxot használnád.
2019. szept. 4. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Nem, mert két külön világ. Az NTLDR nem kezeli a Linux dolgait. Először a GRUB fog indulni, aminél megjelenik egy Windows opció, ha arra nyomsz betölti az NTLDRt, ami indítja a Windowst. Csak így tud működni.
2019. szept. 4. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Az EasyBCD ( [link] ) nevű programmal megoldható.

Az a lényeg, hogy a Linuxos Grub ne az MBR-be, hanem a Linux partícióra legyen telepítve. Ezt utólag Linuxból a grub-install paranccsal tudod megoldani.


Aztán az EasyBCD-t felteszed, azzal tudod módosítani a Windows bootloaderét, hogy megtalálja a Linuxot. Mivel az NTLDR a Grubot fogja indítani, érdemes a Grub timeout-ot 0-ra állítani, hogy ne várakoztasson még az is.


Bár nem tudom, mi szükséged van erre az egészre, én nem sok értelmét látom.

2019. szept. 4. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Igazából az zavar, hogy a GRUB a Linux és Windows mellett még legalább 2 esetenként több speciális Linux indítási opciót feldob. Ha ezeket a GRUBban ki lehet kapcsolni, nekem az is jó.
2019. szept. 4. 12:44
 5/6 anonim ***** válasza:

Bebootolsz a Linuxba, letöltöd a grub-customizer nevű programot, ezzel tudod testreszabni a Grub-ot.

Amúgy az /etc/grub.d mappában vannak a Grub scriptjei, ezeket is szerkesztheted, csak a végén add ki a sudo update-grub parancsot.

2019. szept. 4. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Így van. A Grub Costumizer a legegyszerűbb megoldás.
2019. szept. 4. 16:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!