Kezdőoldal » Számítástechnika » Programozás » Van egy DVB-T USB hardverem....

Lewike kérdése:

Van egy DVB-T USB hardverem. Na a lényeg hogy most egy autó kulcs által kibocsájtott jeleket (433Mhz) szeretném feldolgozni, és ehhez egy saját programot kellene írjak. Mit ajánlotok? Hogyan kezdjek neki? Miből induljak ki (meglévő program?! )?

Figyelt kérdés
Az alkalmazás egy grafikus interfész kellene legyen, nagyon alapvető. Az USB hardver fogja a távirányító által kibocsájatott 433Mhz-es jelet, és kimutassam, "látom" a jelet.

2015. aug. 13. 17:00
 1/6 anonim ***** válasza:
Mi a kérdés?
2015. aug. 13. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%

Van egy marék nagyon okos DVB-T adapter, amiket lehet SDR (software defined radio) eszközként használni. Itt olvashatsz róluk bővebben: [link]


Nekem egy r820t chipsetű adapterem van, kivállóan működik. A GNU-Radio-val tudsz építeni demodulátort a kulcs távirányítójához, de ez egyáltalán nem triviális egy vállalkozás.


Ha csak látni akarod a jelet (spektrogrammon vagy oszcilloszkópon), akkor elég rá mondjuk az sdr#, ami egy nagyon népszerű windows-os SDR program.

2015. aug. 13. 17:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:

Mi a kérdés? :.."

A lényege az egésznek hogy van DVB-T vevőm. Ezt kell használom rtlsdr-ként. SDRSharp-al próbáltam, használta, láttam a jelet.

Az egész dolog egy vizsgafeladat lenne, mégpedig hogy én kellene "írjak" egy alkalmazást mi hasonlóan működik mint az SDRSharp, viszont nagyon buta (jelet kapja, kimutatja szépen).

IGEN! Nézegetem netten meg olvasgatok a dologról, csak azért kérdeztem itt is meg, hátha valakinek van már tapasztalata, hogy milyen környezetet érdemes használni, hogyan lehet jobban fejleszteni.

Esetleg kész programok amikből ki lehet indulni.

Köszi a válaszokat ;)

2015. aug. 13. 20:49
 4/6 anonim ***** válasza:

#2 vagyok

Ami azt illeti írtam már sdr#hoz plugint, ami kombinálja a gps-em koordinátáit az aktuális jelerősséggel (hogy heatmap-et generáljak), de demodulációval nem foglalkoztam még.

2015. aug. 14. 08:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Milyen nyelvben írtad a plugint? És milyen környezetet használtál?
2015. aug. 14. 11:43
 6/6 A kérdező kommentje:

#2 köszönöm a válaszaid, segítettek kicsikét, igaz teljesen más téren, de ment a zöld!

Más valaki?

Leegyszerűsítve: egy SDR# vevő alkalmazást kellene írjak ! Nagyon buta szinten!

2015. aug. 14. 11:46

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!