Kezdőoldal » Számítástechnika » Programok » Jó feliratkezelőt tudna...

Jó feliratkezelőt tudna ajánlani valaki?

Figyelt kérdés

Videóra szeretnék feliratot ráégetni, de nem találok megfelelő programot hozzá.


A konkrét helyzet, amire megoldást keresek:

Belső kamerás felvétel készült vezetés közben (az AutoGuard alkalmazással, ha ez számít), feliratfájlban van több sorban az idő, sebesség, koordináták.


Ezeket szeretném rátenni a videóra, erre rengeteg program van, de egyik sem tudja azt, hogy a feliratot tudjam mondjuk jobb oldalra rendezni, és a sebesség sort nagyobb betűmérettel írja ki.


Minden használható ötletet szívesen fogadok.


Eddig ezeket próbáltam: movavi, ultimate video converter, format factory, freemake, handbrake, bigasoft total video, és egyik sem tud ilyen egyszerű személyre szabási lehetőségeket, csak középre alulra rakja a feliratot.



2019. szept. 6. 13:34
 1/6 CspCsj ***** válasza:

Szimpla SRT feliratfájlt kézzel módosítottam ASS tag-ekkel:

[link]


EREDETI:

1

00:00:01,000 --> 00:00:10,000

Első sor

Második sor

Harmadik sor


MÓDOSÍTOTT:

1

00:00:01,000 --> 00:00:10,000

Első sor


1

00:00:01,000 --> 00:00:10,000

{\an1}{\fs30}{\1c&H0000FF&}Második sor


1

00:00:01,000 --> 00:00:10,000

{\an3}Harmadik sor


Mentsd el más néven és UTF-8 kódolással!


MPC-HC lejátszót használok, az megfelelően jelenítette meg.

Hivatalos, de két éve nem frissült változat: [link]

Újabb verziók: [link]

VLC lejátszóval a jobbra és balra rendezések megvoltak, de a felirat mérete és színe már nem változott.

Többfélét nem próbáltam.


A ráégetéshez FFmpeg-et használtam. [link]

Ha nem találsz el a letöltéshez, közvetlen link: [link]

Letöltöd és kicsomagolod valami egyszerű útvonalra, nálam "D:" meghajtóra. (esetleg kicsomagolás után átnevezed a hosszú mappanevet szimpla "ffmpeg"-re)

Ez parancssoros program, de parancsikont is hozhatsz létre hozzá, vagy BAT/CMD kiterjesztésű fájlba is mentheted az utasításokat és azt indítod, esetleg letöltesz hozzá grafikus felületet.


A konkrét FFmpeg parancs:

D:\ffmpeg\bin\ffmpeg.exe -i "E:\videok\forras.mp4" -filter_complex "subtitles='F\:/feliratok/modositott_felirat.srt'" "E:\videok\feliratozott_video.mp4"


(a felirat paraméternél kicsit trükkösek a perjelek, kettőspont elé kell egy karaktermódosító visszaperjel, az útvonal megadásnál meg fordított perjeleket fogad el)


Ha még nem találtál más megoldást és ennek a kipróbálása közben elakadsz, majd úgyis írsz...

2019. szept. 19. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen a leírást, erről a módszerről eddig nem hallottam. Kipróbáltam, fél sikernél járok, a linkelt lejátszóval működik a javított felirat, de a ráégetésnél megint csak nem lesz jó.

De ez már haladás, köszi!

2019. szept. 20. 11:37
 3/6 CspCsj ***** válasza:

Kétszer is lefuttattam, - másodjára felülre rendezve a sorokat {\an7} {\an8} {\an9} tag-ekkel és mindkétszer megcsinálta.

[link]


Ráégetésnél hogy nem jó?

Hibát ír, vagy megcsinálja, csak mindenféle formázás nélkül?

Talán nem UTF-8 kódolással mentetted a módosított feliratfájlt?

2019. szept. 20. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 CspCsj ***** válasza:
Kihagytam, hogy a két ráégetés két külön gépen, eltérő rendszerekkel (Win10 és Win8), eltérő FFmpeg verziókkal történt.
2019. szept. 20. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Formázás nélküli lesz az eredmény sajnos. Megnéztem a kódolást, UTF-8-ban van lementve, lefuttattam mégegyszer próbaképp, újramentettem előtte a feliratot, de akkor is olyan maradt. Simán lent középen kicsiben.
2019. szept. 23. 12:06
 6/6 CspCsj ***** válasza:

Ha az általam feljebb írt pár soros módosítást kijelölöd, elmented külön feliratként, és ezt égeted rá, az jó?


Hogy ne kelljen végigvárni teszteléshez a teljes videó újrakódolását, vagy nyomsz Ctrl+C kombinációt amikor megcsinált pár másodpercnyi anyagot, vagy az FFmpeg-nél egy új paramétert is beszúrsz, hogy mondjuk csak 10 másodpercet kódoljon:

D:\ffmpeg\bin\ffmpeg.exe -t 10 (a többi ugyanaz)

2019. szept. 23. 16:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!