Kezdőoldal » Számítástechnika » Programok » Miért lassú az újonnan telepit...

Miért lassú az újonnan telepitett windows?

Figyelt kérdés

Szóval adott egy asus laptop aminek a driverei csak windows 10-en működnek.Amikor megvettem tettem rá windowst és feltettem a drivereket is.Egy év után viszont olyan lassú lett hogy kifagyott rajta szinte minden ezért újraraktam a windowst és kitöröltem rajta mindent.Most pedig az újonnan telepitett windows is eléggé lassú.A laptopban ezek vannak:


I3-7100u

nvidia Geforce 920MX

4GB ram

1TB HDD



2019. szept. 8. 08:18
 1/4 anonim ***** válasza:
41%

A laptop eleve nem erős, a Windows 10 pedig borzasztó erőforrás-pazarló. Gondolom azóta jött pár frissítés, amitől csak még szarabb lett.


Írd be a keresőbe, hogy "Windows 10 debloat" és az instrukciókat követve próbáld meg belőle kilapátolni a szart vagy tegyél fel Linuxot. Elgondolkodhatsz SSD vásárlásán is.

2019. szept. 8. 08:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Az is elképzelhető, hogy a HDD van meghaló félben. Nézd meg HD sentinellel.
2019. szept. 8. 08:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Azt kell figyelni hogy mikor újrahúzod, nem-e valahonnan rátelepítesz egy vírust is, vagy valamit ami lassítja. Ritkán még a driverek telepítése közben is be lehet szedni ezt-azt - ha nem hivatalos a telepítő.


A windowst meg ugye nem aktivátorral kell aktiválni, hanem parancssorral (külső program nélkül) vagy megvenni.


Újratelepítésnél nem csak formázni kell a meghajtót, hanem törölni is (a fájlrendszert) de ami fontosabb a recovery (boot) partíciót is!


Aztán amiket az új win-re telepítgetsz érdemes egyenként átnézni, hogy nem-e van benne valami nem kívánatos cucc...

2019. szept. 8. 09:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

#3 Vagyok. Lehet nem jól írtam, de van egy nem látható partíció ami win10-en olyan 5-600 mega lehet. Ennek a mérete is kicsi lehet, ha régen telepítetted (mert mikor megjelent a win10 még csak 450 mega körül volt). De van olyan is hogy erre is "rámászik" a vírus. Ezt a kis partíciót is feltétlen törölni kell (meg ugye a c meghajtót). Szóval először formázni - utána törölni - aztán akkor a listában eltűnik a fájlrendszer is (mint pl hogy ntfs vagy valami) de ha rányomsz és folytatod a telepítést autómatikusan létrehoz egy olyat ami neki kell.

Vicces hogy ez miatt is lehet lassabb, de én már többször találkoztam ilyennel...

2019. szept. 8. 10:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!