Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Frissen újra telepített Win7...

Frissen újra telepített Win7 miért lehet mégis lassú?

Figyelt kérdés

Nem egy izom gépen fut, de azért el kellene gyorsabban is döcögnie szerintem. 1GB RAM van alatta, meg egy pentium processzor (talán. nem emlékszem már rá 100%)

Lassúcska volt, és nem kínlódtam vele, újra raktam, de nem igazán gyorsult be. A CPU folyton 97-97% körül pörög, semmi nem fut fölöslegesen a háttérben. Tudom, hogy a RAM lehetne több is, de ez mégsem okozhatna olyat, hogy hosszú másodperceket keljen várni, míg a gugli hajlandó betölteni a chrome-ban.

Esetleg van erre ötletetek?

Köszi előre is. :)



2015. jan. 2. 23:34
 1/10 anonim ***** válasza:
64 vagy 32 bites a rendszer?
2015. jan. 2. 23:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
53%
windows xp és egy régi böngésző erre a gépre. win7 és modern böngésző kiszipolyozza, nem tudsz vele mit csinálni. Ha már bejátszik esetleg egy kis flash vagy java akkor vége is.
2015. jan. 2. 23:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:

32 bit.

"gyárilag" win7-el jött ki a boltból, vagy három, esetleg négy éve. ;)

Ment is rajta, mint a kisangyal, csak már időszerűvé vált a reinstall.

Ram bővítésen gondolkodtam, csak a nagybátyám gépe, és ha nem 100, hogy megoldja, nem hajtanám bele a bővítésbe, hogy aztán majd azt mondjam, vegyen egy újabb vasat. Igazán csak netezésre, skype-ra meg esetleg online játékra, abbol is mahjong-ra van használva, tehát semmi extra nem fut rajta. (3D-s játék, vagy ilyenek)

Holnap kibányászom belőle, mi is van a vas alatt pontosan.

2015. jan. 2. 23:48
 4/10 anonim ***** válasza:

Nézd meg a proci pontos típusát.

Az 1GB RAM meg nevetséges Win7-hez, azt mindenképp bővíteni kéne ha hosszabb távra terveztek vele.

2015. jan. 2. 23:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
W7-hez min 2 gb ram kel hogy böngészésre stb. használható legyen
2015. jan. 3. 10:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
Sajnos rosszul emlékeztem, nem pentium proci van benne. :( Hanem ez: Mobile DualCore Intel Celeron, 1666 MHz
2015. jan. 3. 15:29
 7/10 anonim ***** válasza:

akkor ez egy laptop integrált vkártyával, ami tovább eszi a ramot.. főleg, hogy celeron.

30-40 körül már korrekt használt laptopokat kapni, ennél 1,5-2x jobbakat, szerintem felesleges rá áldozni.

2015. jan. 3. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:

Igen, a videokártya is integrált.

Mint mondtam, gondoltam rá, hogy alá kellene tolni még egy két gigás ram-ot, csupán az bizonytalanít el, hogy ez önmagában használhatóbbá teszi e. A gép a 70 fölötti nagybátyámé, és nem szeretném úgy költségbe verni, hogy ne hozzon eredményt. A gépet újonnan vették, az ő szemszögükből nagyon sok pénzért. Nem fogom tudni meggyőzni, hogy adja el piri pénzért, és vegyen egy használtat, mert nem fogja tudni hova tenni a dolgot. Neki darab-darab. Teljesen új vasat pedig nem fog tudni venni, ráadásul azon már win8 van, amit megint meg kell tanulnia kezelni. Nem könnyű!

Mit gondoltok, ha alá tolok még 2GB RAM-ot, esetleg van rá esély, hogy használhatóvá váljon?

2015. jan. 3. 16:33
 9/10 A kérdező kommentje:

Került bele 2GB RAM, és megoldotta a problémát. Fut, mint a kis angyal.

Köszönöm a segítségeteket. :)

2015. jan. 18. 22:15
 10/10 anonim válasza:

Ha megint belassulna a géped: [link]

:)

2015. máj. 11. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!