Kezdőoldal » Számítástechnika » Programok » A VOIP tényleg így működik?...

A VOIP tényleg így működik? Ennyire egyszerűek lennének a dolgok?

Figyelt kérdés

Egy haverom mesélte, hogy pár hónapja váltott VOIP hívásokra rendes telefonos hívásokról. Előtte egy 8-9 ezer forintos előfizetési csomagban volt az egyik nagy szolgáltatónál. Most átment a blue mobilhoz számhordozással feltöltőkártyásba, ahol tud venni havi 1 GB netet ezer forintért, vagy 3 gigát kétezerért, ez mellett pedig VOIP-ezni kezdett. Oda egyszer feltöltött eddig 10 eurót és abból a keretből még mindig van neki pár hónap után. A VOIP elvileg nem fogyaszt 1-3 giga netet, de szokott a telefonján szöveges cikkeket olvasni (videózni és társai nem) és azokhoz pont elég neki az 1-3 giga egy hónapra.


Úgyhogy levitte havi telefonköltségeit 8-9 ezerről azt mondja átlag olyan 2500 forintra. Tényleg csak ennyi lenne? Azt mondta az elején neki is voltak kétségei, de működik rendesen és senki rá sem jön, hogy VOIP-ról hívja őket, mert jó a hangminőség. Ezzel engem is nagyon kíváncsivá tett. Nem vagyok szegény, de ezért a pénzért még én is lehajolnék, mert én is kb. hasonlót tudnék spórolni a telefonon egy hónapban ha ez így működik (ami évente mondjuk 70 ezer ft).


Viszont felmerült bennem, hogyha ez tényleg ilyen egyszerű, akkor kis túlzással miért nem "mindenki" ezt használja már?


2019. szept. 19. 21:11
 1/4 anonim válasza:
Azért nem használják sokan mert mint köztük én is, nagyon sokat használom az internetet van hogy 1 nap 3gb-ot is elhasználok a mobilomon. De ha te nem netezel annyit akkor bátran próbáld ki:)
2019. szept. 19. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 Derwer ***** válasza:

Nem mindenhol van 3G vagy 4G, higy stabil, jó legyen a hívás minőség.

Es a telefontól azt szoktuk meg, higy MINDIG stabilan működik.


Ez a része a csapda. Amúgy persze VOIP szuper, ahogy a messenger hívás és az összes többi is.

2019. szept. 19. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Nagyjából igen, ennyi az egész.

Én a VOIP -ból a VoipBlazer -t használom telefonhívásra.

A Mobil hívás NETTÓ 1.3 € cent (4.4 Ft), vezetékes hívás pedig 0.6 € cent (2 Ft) / megkezdett perc.

Ha kicsit csalsz a regisztrációnál, akkor ÁFA -t megtudod úszni. Annyi, hogy címnek EU -n kívülit adj meg, egy fiktívet.

A 10€ rá jön még egy pici tranzakciós költség is. ha ezt is beleszámoljuk akkor 5 Ft / perc és 2.5 Ft / perc -re jön ki kb.

És több kimenő számot is tudsz hozzá rendelni.

A mostani SIM pedig csak hívás fogadásra és mobil internetre kell.

2019. szept. 20. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

És azért nem mindenki ezt használja, mert igényel némi készséget.

A hívásokat ebbe bejelentkezve, ezen keresztül kell indítani: [link]

Illetve sokan részletre veszik a magasabb árkategóriás Luxus készülékeket, mert pl. nincs annyi készpénzük, ahhoz pedig ügyesen össze kapcsolták a szolgáltatók, hogy előfizetési szerződést köttetnek, magasabb tarifacsomagra hűség szerződéssel.

Aminél sokan az előfizetési díjba foglalt hívás / SMS mennyiségét soha nem használják ki, és sokszor még plusz adatforgalmi keretet is vennie kell hozzá.

2019. szept. 20. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!