Kezdőoldal » Számítástechnika » Programok » Windows 10: két gépes aktiválá...

Windows 10: két gépes aktiválás, milyen licenc?

Figyelt kérdés

Ha Windows 10 Home változatot asztali számítógépemen és notebook-on is szeretném használni, milyen licencet kelll megvásárolni amely e kétgépes használatot lehetővé teszi? Lehetőleg úgy, hogy egszer megveszem és nem jár le.

Ha valamelyik gép hirtelen elromlik javíthatatlanul, valamilyne módon deaktiválható az arra a gépre aktivált kód, hogy ha újat veszek ismét aktiválható legyen?



2019. okt. 16. 17:33
 1/5 anonim ***** válasza:
Nekem a dobozos win 10 OEM eddig már 3 különböző gépen futott. Pedig mindenki azt mondja, hogy ez nem lehetséges mert az alaplap regisztrálva lesz az első telepítés után a MS-nál, és csak arra gépre lehet onnantól kezdve telepíteni. Én is így tudtam, mégis simán fut két gépemen és anyám laptopján hibamentesen ugyan az a dobozos OEM Windows..
2019. okt. 16. 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Értem, a "nem OEM" sokkal drágább lenne? Tehát ami garantáltan futna?
2019. okt. 16. 17:42
 3/5 anonim ***** válasza:

Egyszerre akarod jogtisztán használni? Mert ilyen licenc nincsen, kettő kell. Ha nem lejárót szeretnél, akkor ebből is a Retail verzió nem az OEM. Az, hogy valaki be tudta akiválni az OEM-jét több helyre, annak örülhet, de jogtiszta nem lesz.


Vannak a Microsoft-nak mennyiségi licencei, de nem Home-ra, és a minimális mennyiség sem 2-nél kezdődik.


Van az MSDN licenc, az tök jó... lenne, csak abban meg van egy olyan kikötés, hogy csak fejlesztési, tesztelési, bemutató célra használhatók az így telepített Windows-ok, tehát személyes használatra egyáltalán nem.


Win10-es licenc még azt sem teszi lehetővé (utánajártam), hogy ugyanazon a gépen vagy virtuálisan, vagy natívan tudd futtatni -> pl. ha telepíted egy partícióra, és mondjuk Linux vagy MacOS alatt VmWare-ben a partícióról indítva virtuális gépként is használnád - na ilyet nem lehet.

2019. okt. 16. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

"Van az MSDN licenc, az tök jó... lenne, csak abban meg van egy olyan kikötés, hogy csak fejlesztési, tesztelési, bemutató célra használhatók az így telepített Windows-ok, tehát személyes használatra egyáltalán nem."


Ha azt nézzük, ilyen minőségi frissítések mellett a felhasználók tesztelnek megállás nélkül, és a M$ ebből profitál is, hiszen a rendszer küldi az adatokat megállás nélkül. Persze ezt inkább viccnek szánom, bár Amerikában tuti meg lehetne őket támadni egy ilyennel.

2019. okt. 16. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Ez lényegében az összes szoftvergyártóra igaz, sajnos.
2019. okt. 17. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!