Kezdőoldal » Számítástechnika » Programok » Png (háttér nélküli) képeket...

Png (háttér nélküli) képeket (főleg a színét) mivel tudom formátummódosítás nélkül szerkeszteni?

Figyelt kérdés
Egy tök egyszerű képszerkesztőre lenne szükségem, nem kell sok mindent tudnia, csak pár színbeállítást, árnyékolást, világosítást, telítettséget. A lényeg az lenne, hogy a háttér nélküli png képeket ne változtassa meg, amikor szerkezstem a színt kicsit. Szóval maradjon png és maradjon háttér nélküli. Milyen programmal tudnám ezt megtenni?
2019. okt. 20. 16:49
 1/5 anonim ***** válasza:
Szerintem a Krita tud ilyet. Legalábbis rémlik, hogy használtam ilyenre.
2019. okt. 20. 16:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Gimp, Krita, Paint.net
2019. okt. 20. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 tabaki ***** válasza:
Általában bármelyik képszerkesztővel.
2019. okt. 20. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 tabaki ***** válasza:

Egyébként nem ártott volna, ha felsorolod, hogy eddig melyekkel vallottál kudarcot, mert így a kérdésed kissé zavarba ejtő – én például nem ismerek olyan képszerkesztőt, amelyik ne tudná, vagy erőnek erejével megváltoztatná a formátumot/átlátszóságot. Arra akad példa (Gimp), hogy csak a saját formátumát tekinti „mentésnek”, minden egyébre az Exportálás használatos, de ebben az esetben sem módosít a kép tulajdonságain, amíg kifejezetten nem kéred erre. A többiben még ez a jelentéktelen bonyodalom sem terheli az életedet.

Hogy mégse hagyjalak egyszerű program nélkül, itt egy igazán szimpla kis képszerkesztő:

[link]

Ha biztosan tudnám, mit értesz „árnyékolás” alatt, akkor nyugodtabb szívvel ajánlanám a PhotoScape-et, hétköznapi feladatokra mindenesetre ez is elég jól be szokott válni:

[link]

A Phoxo kifejezetten apró, de a PhotoScape sem nevezhető méretesnek, mindkettő ingyenes, és magyarul is tudnak.

2019. okt. 21. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:

Csak a picasat ismerem igazán, meg a photoshopot, így ezt a kettőt használom. Előbbi egyszerű és tökéletes arra, amire használnám, de jpg-re vált, ha lementem (vagy csak máshogy kéne menteni, és én vagyok béna?). Utóbbival meg tudom csinálni, amit akarok, de elég bonyolult és a gépem is nehezn bírja el a programot.

Köszönöm a segítséget!

2019. okt. 21. 12:01

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!