Kezdőoldal » Számítástechnika » Programok » Van olyan program amivel a...

Van olyan program amivel a hátteret ki lehet cserélni zöld háttér használata nélkül?

Figyelt kérdés
Van egy videó ahol gitározok egy XY számot. A hátteret le lehet cserélni tetszőlegesen, mintha egy teljesen más helyszínen lennék? Vagy csak akkor, ha zöld/kék háttér előtt vagyok?

2019. júl. 30. 17:23
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%
Egy képen még csak-csak, de videón elég nehézkesen. Pláne úgy hogy most keresel erre alkalmas programot. :)
2019. júl. 30. 17:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
Egyszínű háttért tudnak kezelni. Csak azért használnak kéket/zöldet, mert a mi kultúránkban ritkán veszünk fel ilyen színű ruhát. Ha nem ilyen a háttér, akkor sokkal nehezebb, szinte kockáról kockára. Ami nem igaz, mert a videó tömörítve van, de akkor is nehezebb.
2019. júl. 30. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 tabaki ***** válasza:

„a mi kultúránkban ritkán veszünk fel ilyen színű ruhát.”


Khm, meg például az arcod sem túl gyakran ilyen színű a mi kultúránkban... Piros, vagy pláne valami hétköznapi kevert szín esetén bonyodalmasabb megtalálni a küszöbértéket, ami biztonságosan elválasztja a háttértől.

Ha van egy ugyanolyan szögből felvett képed az üres szobáról, akkor lehet kísérletezni a némely szerkesztőkben megtalálható Difference Key nevű effekttel, amelyik a videóból jó esetben csak a háttértől való eltérést – jelesül téged – hagyja meg, de ez sem problémátlan. Ha ugyanis a program a te figurád valamelyik színét összetéveszti a mögé eső háttérszínnel, akkor úgy ítéli, hogy ott sincs változás, és törli azt a részt is – például fekete pólóban ülsz le egy szellőzőrács elé, aztán lyukacsos leszel. Tehát itt is tudatosan ügyelni kell a háttérre (meg az üres referenciaképre), random videónál csak a legszerencsésebb véletlen következtében használható. Egyéb esetben viszont igaza van az előttem szólóknak, igencsak keserves szerkesztési munkának nézel elébe.

Pontosabban: Ha rám hallgatsz, ezt most elengeded, és legközelebb már eleve a technikai kívánalmak szerint forgatsz. Ehhez természetesen csinálj előbb néhány rövid próbavideót, és azokon tapasztald ki a szerkesztőprogramod működését. Mégpedig töviről-hegyire, nehogy megint utólag derüljön ki, hogy életed produkcióját ismét alkalmatlanul vetted föl.

2019. júl. 30. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
Minden frame-en kitörlöd a hátteret és akkor meg lehet oldani.
2019. júl. 31. 02:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 tabaki ***** válasza:

#4:

No lám, megvan a nem is olyan bonyolult a megoldás: Ha ez egy rövid, kétperces szám, mindössze kábé háromezer képkockáról kell leretusálnod a hátteret, azzal meg is vagy. Ez egy kellő gyakorlattal és nagyvonalúsággal dolgozó retusőr számára (5 perc/képkocka) napi tizenhat órával számolva csak két-három hét, és már elő is van készítve a felvétel a tényleges munkára. Az előző hozzászólásokban merő kishitűségből toltuk előtérbe ezen módszer nehézségeit, mondvacsinált a probléma. Dologra fel, ha idő és fáradság nem számít, nincs lehetetlen!

2019. júl. 31. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:
Tudom, hogy viszonylag egyszerű zöld/kékháttér használatával dolgozni, tudom is , hogy hogyan kell, csak nekem nincs ilyen hátterem, és igazán nagy kéne. Ja, és még hely sincs, ezért kérdeztem a monokróm háttér alkalmazása nélkül a videószerkesztést. Kérdésem elég furcsa... :/
2019. júl. 31. 12:32
 7/11 tabaki ***** válasza:
Éppen ezért pendítettem meg a Difference key lehetőségét. És továbbra is legyen világos, hogy nem egyszerűen szerkesztésről van szó, hanem már a felvételt is a későbbi munkafolyamat követelményeinek ismeretében készítsd elő.
2019. júl. 31. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 tabaki ***** válasza:
Ja, ami pedig az esetleges zöld hátteres megoldást illeti, nem is biztos, hogy olyan nagy kéne belőle, hacsak nem szaladgálsz ide-oda. Elvileg elég annyi, amennyibe biztosan beleférsz, a kép többi részét már ki lehet maszkolni.
2019. aug. 1. 01:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

"No lám, megvan a nem is olyan bonyolult a megoldás"

Megoldást kért, én adtam.

Mellesleg ha csak egy gitár kell hozzá és semmi erősítőt egyéb kelléket nem használ, akkor tőlem bármelyik zöld falú épület előtt újra játszhatja.

2019. aug. 1. 01:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim válasza:
A legtöbb vágó- és utómunkaszoftverben van már motion capture. Rajzolsz magad köré egy maszkot, és ha nem mozogtál túl sokat, akkor pár képkockánként utánaigazítasz kicsit. Nem lesz tökéletes a végeredmény, és ez is kissé pepecselős, hosszadalmas munka, de egy 3-4 perces videót kb. 2-3 nap alatt kényelmesen meg lehet csinálni. Rutinosak nyilván gyorsabban dolgoznak. :)
2019. aug. 8. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!