Kezdőoldal » Számítástechnika » Programok » Négyzethálós oldalt keresek...

Négyzethálós oldalt keresek szinte minták tervezésére (? )

Figyelt kérdés

Szines minták tervezéséhez szükségem lenne négyzethálós lapokra, ahol az egyes négyzeteket különbözö szinekre tudnám szinezni.

Viszont eddig nem találtam semmi olyat, amivel ezt gépen meg tudnám oldani.

Azért nem akarom papíron, mert ott vagy mindig újra rajzolom, vagy nem tudom módosítani a mintát, illetve a szineket sem tudom pontosan összeválogatni, annyiféle ceruzám nincs.

Ha valaki tud valami ilyesmit, nagyon örülnék neki.



2019. okt. 20. 21:49
 1/6 anonim ***** válasza:
Nagyon egyszerű. Fogod a Microsoft Excel táblázatkezelő programot, vagy esetleg valamelyik hasonszőrű társát és a cellák méretét nagyjából négyzetesre igazítod. Ha ez megvan, utána a cellákra kattintva háttérszínt tudsz beállítani, ami kiszínezi a cellát. A kész munkát lehet nagyítani, kicsinyíteni, sőt, kinyomtatni is.
2019. okt. 20. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Elnézést, a címben elírás van: szinte minták a SZINES minták helyett!
2019. okt. 20. 21:55
 3/6 A kérdező kommentje:
Köszi, ezt próbáltam, csak az a gond, hogy nem igazán müködik, nem lehet az alaphálózatot pontosan megcsinálni.
2019. okt. 20. 21:57
 4/6 anonim ***** válasza:
Ennél pontosabban nem is lehetne: Ctrl+A megnyomásával az összes cellát kijelölöd, majd az egyik oszlop végét megfogva behúzod balra a cella oldalát. Így a teljes munkafüzet egyforma négyzethálós lesz.
2019. okt. 20. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 tabaki ***** válasza:

[link]

Egyébként a Gimp képszerkesztőben:

Szűrők → Megjelenítés → Minta → Rács...

Így tetszés szerinti méretben hozhatsz létre az igényeidnek megfelelőt.

2019. okt. 20. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Köszi!
2019. okt. 20. 22:13

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!