Kezdőoldal » Számítástechnika » Programok » Miért ilyen nehézkes és...

Miért ilyen nehézkes és bonyolult az összes Microsoftos menedzsment eszköz?

Figyelt kérdés

Most például arra keresem a megoldást, hogy tudnék SCCM-mel frissíteni tartományi gépeket: [link]


- egy határ sz a ron végig kell mennem, amiről azt sem tudom, hogy micsoda

- abszolút semmitmondó elnevezésekkel kell megbírkóznom ("Eszközintelligencia", "Határcsoportok", ...)

- ha csak nem olvasol el egy 200 oldalas kézikönyvet, sosem találod meg, mi hol van. Pl. a frissítések a "Szoftverfrissítések" -> "Minden szoftverfrissítés" alatt vannak, de innen abszolút nem tudsz telepíteni semmit sehova, az máshol van. Azaz létre tudsz hozni "többszakaszos üzembe helyezést", de ez mégis mi a f a sz??

- én pl. nem akarok központi telepítési csomagot létrehozni, egy dolgot akarok, hogy adott gépeken a 1703 frissüljön le 1803-ra.

Amúgy a múltkor már létrehoztam egy központi telepítést, beállítottam neki időpontot is, de azóta sem történt semmi, pedig a gép tulajdonságainál látom, hogy ott van. De akkor miért nem fut le??!!


De komolyan, miért ilyen telibevert f o s az egész?? Olvassak végig egy 800 oldalas kézikönyvet, tanuljak meg 600 új kifejezést, mire egy valamit meg tudok csinálni...



2019. okt. 31. 12:27
 1/6 A kérdező kommentje:

Itt az "egyszerűbb" leírása annak, hogy kell "deployolni" az updateket: [link]


Ugye neked is nyilvánvaló, hogy először létre kell hozni system sites rolest(?!), és utána a kismillió és egy ablakon keresztül meg kell adni minden sz a r adatot, és utána szinkronizáld, és utána nézd meg a wsyncmgr.log-ban vagy a WCM.log-ban, hogy akkor mit is b a sztál el...

Amúgy a Microsoft miért erőlteti a saját kifejezéseit, és miért kerüli következetesen a bevett szakkifejezéseket? "Roles", "Deploy"... najó, a deployt használják máshol is, de pl. a rolest sehol sem. Miért?!

2019. okt. 31. 12:34
 2/6 anonim ***** válasza:
48%
Na, most legalabb kezded kapisgalni, hogy a normalis IT-szakembereknek miert fizetnek sokat. Azert, mert ami neked f*ssag, meg 'telibevert f o s', az nekik ertheto.
2019. okt. 31. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:

Ez nem mentség arra, hogy miért ilyen körülményes és bonyolult sz a r az egész. Ott van pl. az ansible. Lehet, hogy nem tud ennyit, de a frissítések ütemezett telepítését nagyságrendekkel egyszerűbb azzal megoldani. És nem kell hozzá a világ összes függősége, meg nem kell hozzá 25 másik szervert beüzemelni.

Vagy ott van pl az AD. Tele van f o s v a mindennel, de ahhoz, hogy a gépeken a fastboot-ot kikapcsold, registryt kell módosítani, mert nincs rá opció.

2019. okt. 31. 13:02
 4/6 A kérdező kommentje:

Vagy pl. a Powershell. Programozási nyelvnek vacak, szkriptnyelvnek túl bonyolult.

Minden normális cég, ha már új szkriptnyelvet ír, valamilyen C-szerű szintaktikát választana, mert az egy kvázi stenderd az iparban.

Mit tesz erre a Microsoft? Kijön egy ilyen semmire sem hasonlító, szándékosan túlbonyolított szintaktikájú vacakkal.

2019. okt. 31. 13:05
 5/6 A kérdező kommentje:

Amúgy valóban hasznos tudás nincs az ilyen SCCM és hasonló programok kezelése mögött. Az van, hogy ezt a chekboxot kapcsold be, azt hagyd defaulton, stb.

De ez is csak azért, mert túlbonyolított az egész.

Azaz csinálunk valamit, ami lehetőleg jó bonyolult, az a sok hülye meg had verje bele az időt számolatlanul, míg megtanulja a ki agyonbonyolított sz a r unkat..

2019. okt. 31. 13:08
 6/6 A kérdező kommentje:

Jött egy ilyen riasztásom: [link]


- De ez sem a főoldalon jelent meg, nem is a program indításánál, hanem csak úgy random vettem észre, amikor a frissítések közt bóklásztam... de az ilyet nem a főoldalra kéne tenni, nagy piros betűkkel? Vagy felugró ablak vagy valami, neadjisten egy email?! Már ha egyszer kritikus hiba...

- Még az a jó, hogy a hibaüzenet pontosan leírja a hiba okát... ja, nem. Igazából nem ír semmit -> nem jó semmire.

2019. okt. 31. 13:18

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!