Kezdőoldal » Számítástechnika » Programok » Melyik Windows 10-et érdemes...

Melyik Windows 10-et érdemes választani egy teljesen új PC-hez?

Figyelt kérdés
Sziasztok, új PC vásárlás előtt állok és ugye szükségem van egy op.rendszerre.. Őszintén szólva utálom a win10-et (inkább win7 párti vagyok), de azt mondták, hogy már mindenképp win10-et érdemes választani. Viszont ahogy nézem rengeteg fajta van - szóval a kérdésem, hogy szerintetek melyiket érdemes választani szimpla otthoni felhasználáshoz (játék + felvétel, videoszerkesztés, filmezés).

2019. nov. 5. 14:02
 1/8 anonim ***** válasza:
25%

Enterprise LTSB


Egyégként az alső mondatod az, hogy OS-re van szükséged, nem pedig Windowsra. Nem bűn elkerülni a Windowst és kísérletezni valami mással. Ma már játék szempontjából sem annyira egyértelmű a helyzet, hogy csakavindóz. Ha meg mégsem jön be, még mindig újra lehet telepíteni vagy megoldani dual boottal.

2019. nov. 5. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 Derwer ***** válasza:

Win7ből több fajta volt...

Szerintem annyi a kérdés, higy fogsz-e virtualizálni?

Ha igen, akkor PRO, ha nem akarsz, akkor Home elég.

Használt licenszet is bőven elég venni, az kB 5Kból kijön jófogáson.

2019. nov. 5. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
53%
Windows 10 Home OEM, de Ubuntu-t is kipróbálhatod, hogy milyen (nem tudom Wine alatt hány játék megy mondjuk az is az igazsághoz tartozik, de tán Windows-os játékok többsége megy).
2019. nov. 5. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Nagyon köszi a válaszokat, mindenkinek ment a zöld kéz! :)
2019. nov. 5. 14:48
 5/8 anonim ***** válasza:
53%
Enterprise, sem Pro nem szükséges ilyen felhasználásra szerintem. Nem is beszélve arról milyen összegbe kerülhetnek.
2019. nov. 5. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
53%

Van ott olcsóbban is 1500-2000 Ft ért vannak kulcsok [link]

Ebayen meg olcsóbb hozzájutni kb 1000 huf

2019. nov. 5. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
53%
Home elég.
2019. nov. 5. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Nektek is köszi! :)
2019. nov. 5. 21:46

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!