Kezdőoldal » Számítástechnika » Programok » Linuxra feltettem a Wine-t,...

Linuxra feltettem a Wine-t, de a játék amit szeretnék (Vampire Bloodlines), nem fut, help?

Figyelt kérdés

Linux mint-em van

Wine verzió: 4.0 x86 (PlayOnLinux build, win32 prefix)

A játék, amivel próbálkozom: Vampire The Masquerade: Bloodlines


Feltelepítettem, elindítottam wine alól, hang van (ahogy indulna a játék, a main menü zene) de kép semmi, szóval valami nem oké.


Teljesen hülye vagyok a számítástechnikához, de nagyon szeretném már kipróbálni a játékot, csak nincs windows-om, ez meg nincs linuxra.


Valaki tudna segíteni?



#játék #linux #probléma #Wine #vampire bloodlines
2019. nov. 8. 18:35
 1/5 anonim ***** válasza:
0%
Próbáld ki Windows alól
2019. nov. 8. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Feltelepítetted a szükséges szoftvereket? (Esetleg .NET, DirectX, nem tudom, mi kell a játéknak.)
2019. nov. 8. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%

Ismert probléma. Addig áll fenn, amíg nem natív felbontáson indul, mivel alapból 800x600.


Nekem az működött, hogy Win+D vel minimalizáltam, és mikor visszajön, akkor a kép kb. 1/4-e látható. Akkor a beállításokban átveszed a felbontást, újraindítod, és utána jól jelenik meg. Kivéve persze az unofficial patch szélesvásznú részét, mert valamiért az nem működik, nyújtott képet kapsz. Erre nem tudok megoldást.


Még annyit érdemes tudni, hogy ha a játék indításai után nincs öklöd (mint fegyver), akkor a dbghelp32.dll fájlt kell natívra állítani, vagy valami ilyesmi. De mindenképp azzal kell játszadozni.

2019. nov. 8. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:

Sikerült, köszönöm!


Hármas, igen, a felbontás volt a gond, a wine configban átállítottam és így már át tudtam a játék beállításoknál is állítani, most már fut, remélem nem lesz vele sok gond :D

2019. nov. 8. 22:55
 5/5 anonim ***** válasza:
Ha már fut a program akkor további probléma nem szokott lenni vele.
2020. jan. 12. 07:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!