Kezdőoldal » Számítástechnika » Programok » Mi a véleményetek az új,...

Mi a véleményetek az új, Steam-en elérhető, Windows-os játékokat Linux alatt futtató környezetről, a Wine Proton nevű változatáról, és a Lutris nevű Linux programról, ami egy csomó Win-es játékhoz előre beállított Wine konfigokat tartalmaz?

Figyelt kérdés
Nemrég kíváncsiságból felraktam az Arch Linuxot és kipróbáltam ezeket. Egy csomó játékomat kipróbáltam és mind tökéletesen fut ezekkel Linux alatt, sőt talán kevésbé szaggatnak (nincs valami erős gépem).

2018. nov. 20. 19:07
 1/8 anonim ***** válasza:
20%

Nekem az a véleményem, hogy ez az emulációs dolog sosem fog olyan jól működni, mint egy "valódi" oprendszeren, csinálhatnak vele bármit.

Amíg a fejlesztők (főleg az AMD és nVidia driveré) nem kezdenek el komolyabban foglalkozni a Linuxos verziókkal, nem lesz nagy áttörés a Linux-gamingben. (Engem ez az 1 dolog, ami "visszatart" a Linux-ra váltástól.)

2018. nov. 20. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
0%
Miert kellene linuxot hasznalni.
2018. nov. 20. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:

"Nekem az a véleményem, hogy ez az emulációs dolog sosem fog olyan jól működni, mint egy "valódi" oprendszeren, csinálhatnak vele bármit."


A Wine nem emulátor, hanem abszrakciós réteg. Ezért is jobb a teljesítménye, mintha például egy VirtualBox-ba feltelepített Windows alatt futtatnál valamit.


" Miert kellene linuxot hasznalni."


Engem az tartott vissza, hogy nem mennek alatta a játékaim. Most, hogy mennek, inkább az a kérdésem, hogy "Miért kellene Windows-t használni?"

2018. nov. 20. 20:49
 4/8 anonim ***** válasza:
0%

En hobby informatikus vagyok linuxbol annyi megy hogy home servert osszerakok dhcp, bind, iptables, lxc containers szoval csak aprosagok.

De mikor linixon bohockodom feltunik hogy lassabb mint a win, mar a bongeszo betoltese is.

Szoval. Sok ertelme nincs

2018. nov. 20. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:

"Nekem az a véleményem, hogy ez az emulációs dolog sosem fog olyan jól működni, mint egy "valódi" oprendszeren, csinálhatnak vele bármit."


Nem tudom mihez képest méred a lassúságot. Én ha frissen felinstallálom a win 10-et, felrakom alá a Firefox-ot, és elkezdek böngészni, tehát a rendszer tök üres még és másra nem is használom, akkor is sokkal lassabban töltenek be dolgok, mint linux alatt.


Megkérdezhetem, hogy milyen linuxokat próbáltál ki? Mert nekem pl. az Ubuntu Unity felület alatt valóban elég lassú, a Linux Mint tűrhetőbb, de az Arch MATE felület alatt egyenesen száguld a win 10-hez képest.


Gondolom ez a gépek konfigjától is függ, nekem NV GTX 750TI vidikártyám van, 2012-es alaplapom 8 magos AMD Zambezi procival, és 8 GB RAM-mal, tehát a játékokat 1920x1080 HD-ban általában Medium-tól Min konfigban tudom futtatni, de nekem Linux alatt jobb teljesítményt értek el FPS-ben és betöltési időben, mint Win-ben.

2018. nov. 20. 20:58
 6/8 A kérdező kommentje:

Előző válaszom kommentje*:


"De mikor linixon bohockodom feltunik hogy lassabb mint a win, mar a bongeszo betoltese is.


Szoval. Sok ertelme nincs"

2018. nov. 20. 21:01
 7/8 anonim ***** válasza:
Sajnos már a Windows-nak is problémái vannak az saját rendszerére írt játékokkal. Tehát megválogatom mit telepítek fel és ebből még azt is ami elfut linuxos környezetben. Szóval nálam itt kezdődik egy minőségi game.
2019. máj. 2. 01:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
0%
Desktopra linuxot használni felesleges. Lassú kényelmetlen , bukás az egész
2019. máj. 2. 06:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!