Kezdőoldal » Számítástechnika » Programok » Dual-boot windows 10-el és...

Dual-boot windows 10-el és ubuntuval egy SSD-n?

Figyelt kérdés
250GB SSD-m van, szeretnék wint és ubuntut, jelenleg van egy ubuntum. USB-ről hiányzik valamilyen illesztőprogram tehát a wint nemtudom felrakni. Ubunturól kell megoldani. A hely felosztást így szeretném: 100GB a win, kb 50 az ubuntu és a hozzá szükséges partíciók, és a maradék 100GB elosztva a fájloknak. Részletesen kéne mit hogyan, hol kell beállítani. Milyen programmal... Lényeg, hogy tudjak váltani a 2 között.

2019. nov. 10. 11:55
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:

Telepítesz egy Windowst, aztán egy Ubuntut.

Nincs nagy trükk.

2019. nov. 10. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:
kössz xd, látom nemnagyon értetted meg amit leírtam...
2019. nov. 10. 12:09
 3/12 A kérdező kommentje:
ha nem nagy trükk írd le légyszives hogyan :D
2019. nov. 10. 12:11
 4/12 anonim ***** válasza:
guglizz rá
2019. nov. 10. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:

annyira nagy trükk, hogy az ubuntu megkérdezi telepítéskor, hogy a Windows mellé szeretnéd-e hogy települjön


ha megmegkérdezi (lehet nem fogja, mert alapból odarakja), hogy a GRUB-ot az MBR (master boot record)-ba telepítse, akkor igen a válasz, ugyanis abban fogod majd tudni kiválasztani, hogy melyik induljon el

2019. nov. 10. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:
5x estem neki, 1x nem volt olyan lehetőség :D
2019. nov. 10. 12:44
 7/12 anonim ***** válasza:

A lényeg, hogy először a Windows-t telepítsed és utána az Ubuntut. Telepítéskor majd az Ubuntu meg fogja kérdezni, hogy hogyan szeretnéd telepíteni, és ott kiválasztod, hogy a Windows mellé és egy csúszkával megadod a hely elosztását.

Ahhoz, hogy a pendrive-ra rárakd a telepítőt a Rufus nevű program szükséges. ( [link]

Az illesztőprogramot nem teljesen értem, Windows és Ubuntu telepítő is magába foglalja a drivereket.

Igazándiból ennyi, nem olyan bonyolult. Youtubon sok tutorial van róla, rengeteg magyar is. Sok sikert!

2019. nov. 10. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:
hát már raktam fel wint és ezért fordultam ide, mert így nemtudom
2019. nov. 10. 12:52
 9/12 A kérdező kommentje:
a win pedig rajta volt, utána akartam rárakni az ubuntut és azt a lehetőséget nem hozta ki
2019. nov. 10. 12:53
 10/12 A kérdező kommentje:
egy BIOS reset megoldhatja? elötte nem kért illesztőprogramot
2019. nov. 10. 13:32
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!