Kezdőoldal » Számítástechnika » Programok » Dual-boot windows 10-el és...

Dual-boot windows 10-el és ubuntuval egy SSD-n?

Figyelt kérdés
250GB SSD-m van, szeretnék wint és ubuntut, jelenleg van egy ubuntum. USB-ről hiányzik valamilyen illesztőprogram tehát a wint nemtudom felrakni. Ubunturól kell megoldani. A hely felosztást így szeretném: 100GB a win, kb 50 az ubuntu és a hozzá szükséges partíciók, és a maradék 100GB elosztva a fájloknak. Részletesen kéne mit hogyan, hol kell beállítani. Milyen programmal... Lényeg, hogy tudjak váltani a 2 között.

2019. nov. 10. 11:55
1 2
 11/12 anonim ***** válasza:

1. Feltelepíted a Windowst (ez megvan)

2. Készítesz az Ubunturól egy telepítőt DVD-re vagy pendrive-ra (gondolom, ez is megvan)

3. berakod az ubuntu telepítőt a gépbe, újraindítod, indítás előtt a boot menüben beállítod, hogy az a meghajtó induljon először (gondolom, ez is megvan)

4. Kiválasztod az ubuntu lemezellenőrzés-t a menüből, ami teszteli a telepítőt, hogy hibátlanul lett leírva telepítőlemez, ha igen, akkor megint nekifutsz az újraindításnak, és ugyanígy ezt indítod. (Ezt én telepítés előtt mindig megteszem, de a kérdésedhez nem tartozik, enélkül is mehet, de mivel ez csak egy kis idő, viszont sokáig használom a telepített oprendszert, és az elég sok dolognak az alapja, én nem hagyom ki.)

5. megkérdezi, hogy egyéni vagy automatikus telepítést választasz, és itt kezdődnek az érdekességek. Ehhez azonban már meg kell kezdeni a "telepítést", de akkor még jócskán csak az előkészületek folynak. Szerintem még nem mertél ennyire előrehaladni, nem vártad meg, hogy eljusson eddig a kérdésig az Ubuntu telepítője, de nyugi, fel fogja tenni a kérdést, hogy

- meglévő windows mellé, vagy teljes törlés


Csak nyomd addig mindig a továbbot, meg válaszolja addig a feltett kérdésekre, pl. nyelv, billentyűzet, ha jól emlékszem.

2019. nov. 11. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/12 A kérdező kommentje:
hát már egy párszor raktam fel ubuntut és 1x se írta ki, hogy win mellé, csak kézi vagy automatikus lemeztörlés volt. win nincs a gépen és nem is tudom felrakni, mert azt írja, valami driver hiányzik (ezt nemnagyon értem, mert előtte mindig ment és jó volt). Ha törlöm teljesen az SSD-t, majd formázom GPT-re, utánna a BIOS-ban mit kéne beállítanom az UEFI-s részlegnél? És ez megoldja a driveres hibát? hátha valami beállítást elmentett az ubuntu és azért nem tudja.
2019. nov. 11. 19:48
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!