Kezdőoldal » Számítástechnika » Programok » Microsoft Excel oszlop szerkes...

Tomosz64 kérdése:

Microsoft Excel oszlop szerkeszthetőség személyre szabva?

Figyelt kérdés

Sziasztok! Az lenne a kérdésem ,hogy van egy exelem amiben jogosultságot kellene beállítanom oszlopra nézve / szerkeszthetőségileg.


Például: Van A, B, C oszlop és 3 személy (ugyanazon a munkalapon!) az egyik személy csak az A oszlopot tudja módosítani a másik személy csak a B oszlopot így tovább de közben lássák is egymás oszlopait.


Előre is köszönöm!



2019. nov. 18. 08:17
 1/3 A kérdező kommentje:
Nyilván egy időben csak egy személy szerkeszti.
2019. nov. 18. 13:04
 2/3 Shaddark ***** válasza:

Én csak lapvédelemről tudok.

Ha tévedek majd kijavít valaki...

Szóval külön lapra kellene tenned a felhasználókat.

Adott lapot szerkeszthetik aki tudja a jelszavát.

És egy összegző lapon csak a hivatkozások lehetnek, itt pedig meg tudja nézni mindenki az összeset.

De akár külön excel munkafüzetekkel is csinálhatod, a sajátját szerkesztheti mindenki, a védettet (amiben a többi adatai vannak hivatkozásokkal) pedig mindenki csak olvassa.

2019. nov. 18. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Shaddark köszönöm a hasznos válaszod! Azóta találtam egész jó beállítást erre a Exelben - Véleményezés fülön van egy "Tartományok szerkesztésének engedélyezése" és itt van számomra megfelelő beállítás akár jogosultságig elmenő de ahhoz szerintem Domain kellene..
2019. nov. 19. 06:36

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!