Kezdőoldal » Számítástechnika » Programok » Debian stable telepítése...

Debian stable telepítése semmilyen külső adathordozóról nem sikerül miért? (bővebben lent)

Figyelt kérdés

MSI B450-A Pro alaplap, próbáltam Debian-t telepíteni: külső Micro-SD kártyáról boot-olva, pendrive-ról, illetve HDD-ről boot-olva is próbálkoztam vele, minden esetben közölte, hogy a CDRom-ot nem találja, külső eszközről töltsem be a CDROM modult vagy manuálisan válasszam ki...

Az YUMI programmal írtam ki az ISO-t az eszközökre ( [link] ez a program nekem sok-sok éve nagyon jól műküödött mindig. Az UEFI változatát is próbáltam. hiába. BIOS-ban be van állítva a legacy mód is, semmi sem segít.

Arra gondolván, hogy "az usb meghajtó okoz valamiféle problémát, egy HDD-n létrehozott FAT32 partícióra is kiírtam az ISO fájl tartalmát, ugyanaddig jutottam, mint a többi próbálkozás esetén.

Reménykedtem, hogy a Debian Stable-t jobban kitesztelik hibákra, és az ilyen dolgokat kiküszöbölik, vagy megoldják. Sima SATA SDB volt a merevlemez, semmi különlegesség nem volt.



2019. nov. 30. 18:00
 1/4 anonim ***** válasza:

Debian-al is ugyanígy megy a pendrive készítés uefi-hez:

[link]

2019. nov. 30. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Ezek szeerint csak annyi lenne, hogy megnyitom mondjuk 7-zip-pel az .iso állományt, megadom a pendrive-ot és mehet? Még azt nem tudom hogy hatással van -e rá (valószínűle gigen) ha előzőleg legacy módban készült a pendrive és a rendszertöltő a pendrive boot-szektorában még mindig ott van.
2019. nov. 30. 18:31
 3/4 anonim ***** válasza:

Igen, uefi esetén ez már ilyen egyszerű. Immár 7 éve.. De az emberek lassan szokják meg ezen os független módszert.


Uefi boothoz nem kell semmilyen bootszektor masszírozás, mivel nem függ attól. Ha több partíció van akkor több Uefi: kezdetű pendrive fog látszani a bios gyors bootmenüben. De ha gondolod egy 'diskpart clean' nem árthat majd újraformázás és minden törlődik.

2019. nov. 30. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Nekem most van az első UEFI asztali gépem, eddig csak több mint tízéves gépeim voltak azért nem szoktam meg az UEFI-t csak a legacy módot.
2019. nov. 30. 21:00

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!