Kezdőoldal » Számítástechnika » Programok » Ti hogy állnátok neki megtanul...

Girlll3 kérdése:

Ti hogy állnátok neki megtanulni a Photoshopot, Illutratort és az Indesign-t?

Figyelt kérdés
Jártam tanfolyamra, de gép elé ültünk és így ennyi. Mindenki nyomta magától. Toppek? Tanfolyamra most nem telik.

2019. dec. 9. 22:03
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
Én úgy kezdtem, hogy középsulis tablóképekről szerkesztettem le a vízjelet, aztán szépen apránként hobbiként csinálgttam ilyen-olyan dolgokat. Ezt csak gyakorlással lehet
2019. dec. 9. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
49%
Még jó régen kezdtem el, olyan 8 éve, youtubon néztem tutorialokat. Talán photoshopban van magyar nyelvű is, ahol az alapoktól elmagyarázzák mit és hogyan. Gyakorlatilag ha pár alapfunkciót megtanulsz, rengeteg mindent megtudsz már csinálni, aztán meg úgyis előkerülnek a speckó esetek, amikhez általában szintén van tutorial, hogy mit használj és hogyan. De az előzővel értek egyet, hogy ezt csak úgy lehet megtanulni, ha folyamatosan gyakorlod.
2019. dec. 10. 00:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Vannak nagyon jó YT-tutorialok - mondjuk pont a túlkínálat miatt nem árt óvatosan kezelni ezeket. Múltkor láttam egy magyar csatin, ahol a srác tanította a népet, hogyan kell névjegykártyát szerkeszteni, csakhogy mindezt Photoshop-ban és RGB-ben csinálta - aki meg nem tudja, hogy ez így tiltott ösvény, könnyen félrevezetődik.


Az Adobe hivatalos tankönyveit én jó szívvel tudom ajánlani, itthon a Perfact kiadó adja ki:

[link]


Ne riasszon el a CS5, CS6, a funkciók 99%-a az új CC verziókban is megállják a helyüket. Ráadásul letölthető tananyagot is kapsz melléjük, tényleg az önálló tanulásra lettek ezek a könyvek kitalálva. Ha 1 hónapot rászánsz minden programra, sokat fogsz előre lépni.


+ nem programismeret, de ha érdekel a DTP (InDesign-ból gondolom), akkor erősen ajánlott még antikvárból megszerezni Virágvölgyi Péter: A tipográfiai mestersége c. könyvét (de asszem pdf-ben is fenn van több helyen).

2019. dec. 10. 10:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Elég strukturálatlanul tanultam meg. Volt egy elképzelésem, hogy mit szeretnék megalkotni és utána kellett járnom, hogy azt hogyan kell megvalósítani és anno még gyenge volt az angolom, így hosszas kutatómunkát kellett csináljak. Sok jó honlapra rábukkantam keresés közben, ahol olyan tutorialt találtam, ami megtetszett és annak a lépéseit kezdtem el követni. Ma már idegesít, ha valamit ilyen rendszerezetlenséggel kell megtanuljal, de saját példám azt mutatja, hogy működik.
2019. dec. 10. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!