Kezdőoldal » Számítástechnika » Programok » Excel jelszó feltörése?

Excel jelszó feltörése?

Figyelt kérdés

Valaki tudna segíteni?

Az lenne a problémám, hogy van egy fontos Excel fájlom jelszóval van védve és el fejeltettem a jelszót fontos lenne, hogy bele jussak valakinek van valami ötlete,hogy tudnék bele menni vagy esetleg feltörni?



2019. dec. 18. 20:12
 1/10 anonim ***** válasza:
61%
Ha ilyen egyszerű lenne feltörni, nem sok értelme lenne a jelszónak. Hátha eszedbe jut. Legközelebb írd fel valahova!
2019. dec. 18. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
75%
Emlékezz erősebben.
2019. dec. 18. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
53%

Próbálj ki minden hülyeséget ami eszedbe jut jelszónak.


Egyszer volt hasonló problémám. A jelszót nem tudtam feltörni, de pár óra elteltével mikor jobban megismerkedtem a programmal akkor meg tudtam jeleníteni a jelszavazott lapokat. Módosítani nem tudtam, de láttam az adatokat.

2019. dec. 18. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%

Nevezd át .zip-re, csomagold ki és keresd meg a sheetx.xml fájlt. Ha megnyitod notepadben, akkor valahol találsz benne egy jelszó hash-t, azt a taget töröld ki és mentsd el a .zip-et. Utána írd vissza xlsx-re.


Előtte azért csinálj backupot.

2019. dec. 18. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 ThodEE GoD ***** válasza:
.zip re elnevezve winzip 16.5 el nem csomagolja ki.
2019. dec. 18. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 tabaki ***** válasza:
Ez valami móka lesz, de azért én is kipróbáltam. Igaz, hogy csak LibreOffice-szal, de a (nálam egyébként kibomló) zipben nincs semmiféle sheetx.xml. Amúgy is elég valószínűtlennek tűnik az eljárás, magának az Excel-táblának átkódolva kell ott lennie, azon meg nem segíthet egy tag törlése.
2019. dec. 18. 22:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

Akkor lehet, hogy félreértem mit szeretnétek elérni, de Office Excel által generált xlsx-ben bizony ott van a sheetx.xml:


[link]


Az "x" az a munkalap száma.


Ha nem a lapvédelmet, hanem a füzetvédelmet szeretné levenni, akkor az /xl/ mappában a workbook.xml-ben található meg ugyanez (a kijelölt taget kell törölni):

[link]

2019. dec. 18. 23:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 tabaki ***** válasza:
Oké, ha MS-Office közelébe jutok, majd kipróbálom. A LibreOffice ezek szerint nem releváns, mert teljesen mást művel xlsx-mentéskor.
2019. dec. 18. 23:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 ThodEE GoD ***** válasza:
Olyant ami olvasható de nem szerkeszthető azt sikerült kicsomagolnom, bár abba meg nem találok olyan sort, na mindegy van még mit tanulnom :) Köszi a tippet megyek játszani vele :P
2019. dec. 18. 23:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 Kőváry Orsolya ***** válasza:
2019. dec. 19. 08:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!