Kezdőoldal » Számítástechnika » Programok » Excelben milyen fügvénnyel...

Excelben milyen fügvénnyel lehet egy feltétel teljesülése esetén egy táblázatot kitölteni?

Figyelt kérdés

pl: ha C1 cella értéke 1, akkor a C2:C5 cellába ezt írja: 1, 0, 0, 1. ha a C1 = 0, akkor pedig 0, 0, 0, 0-t írjon.


Tudom hogy "ha" fügvénnyel cellánként egyesével meglehetne írni a feltételt, de gyorsítani akarok a dolgon.



2020. jan. 5. 15:18
 1/5 Farkas999 ***** válasza:
Egyszer muszáj megírni a képletet, azután jöhet a másolás, ami nagyon gyors
2020. jan. 6. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

Nem másolhatom, mert van ahol c1=1 esetén 1 van, és van ahol 0, ugyhogy ez már 2 fajta a képlet. Nekem adott betukhoz (1. Oszlopba irva) vannak adott számok, egymás melletti cellákba irva, majd ezek alatt ujra a táblázat első oszlopa látható. Azt szeretném elerni, hogy ha a betű mellé, mondjuj ballrol oda írok egy 1-est, akkor a már elore adott számokat irja be nekem egymás mellé jobbra. (Persze 1 cellába csam 1 számot.)


Valami tombmuveletet keresek hogy ne kelljen

If(c1=1;"1";"0"), majd mellé If(c1=1;"0";"1") mert nincs idegzetem ezt, 1 betu miatt 10 cellán át irni, ugy, hogy van még milio betűm.

2020. jan. 7. 07:51
 3/5 Farkas999 ***** válasza:

Hú, ez egy kicsit zavaros nekem. Oszlop alatt másik oszlop?

Ha feltennél egy képet, biztosan megértenénk és tudnánk segíteni

2020. jan. 8. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:

[link]


a változók a sárga cellák, ami 1 vagy 0 lehet. a solver kipróbálja, hogy mi a legjobb megoldás úgy, hogy 1 vagy 0-t ír oda. akkor lesz a legjobb, ha a zöld sorban összesen a legkevesebb lesz az érték. ehhez először kell írnom egy képletet.

2020. jan. 8. 22:25
 5/5 A kérdező kommentje:
RÁJÖTTEM :D
2020. jan. 13. 21:12

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!