Kezdőoldal » Számítástechnika » Programozás » Bizonyos feltétel teljesülése...

Bizonyos feltétel teljesülése esetén több utasítás végrehajtása? C#

Figyelt kérdés

Az lenne a kérdésem, h adott egy feltétel (ebben az esetben egy "kétfelé ágazó utasítás"), és arra lennék kíváncsi, h hogyan lehet megvalósítani, h ha mondjuk igaznak bizonyul a feltétel akkor több utasítást végezzen el a program ne csak egyet. Az "if"-fel próbáltam, de ha ott egymás után több utasítást adok meg, még mielőtt következne az "else", akkor persze jön vagy 4-5 hibaüzenet, és le se fut a program. Nincs erre valamiféle megoldás. Ha valami (számotokra legalábbis) egyszerű dolog, akkor kérek mindenkit le "teremtsen le", nem olyan rég tanuljuk a programozást, ráadásul kb. heti egyszer 1,5 órát töltünk vele.

A konkrét feladat: "Írjon egy programot, amely egy N(tetszőleges természetes szám) elemet tartalmazó tömbről megmondja, h melyik két eleme között legkisebb a különbség!" kiírom a forráskódot, ha segít vmit:

using System;


class Program

{

static void Main()

{

int[] a = { 0, 1, 3, 6, 10, 15, 21 };

int kul = 0;

int elso = 0;

int masodik = 1;

for (int i = 0; i <= 5; i++)

{

if (kul < (Math.Abs(a[i] - a[i + 1]))) kul = Math.Abs(a[i] - a[i + 1]) elso=a[i]; masodik=a[i+1]; else kul = kul+0;

}

Console.WriteLine(elso+" "+masodik);

Console.ReadLine();

}


Természetesen látható, h a for cikluson belüli "if"-nél kellene a segítség... előre is köszönöm a válaszolóknak!



#Visual C# #kétfelé ágazó utasítás
2013. ápr. 12. 22:19
1 2
 1/15 iostream ***** válasza:
53%

Nagyon egyszerű. Írd le többször az ifet egymás után:

if (feltétel) utasítás1;

if (feltétel) utasítás2;

if (feltétel) utasítás3;

stb.


Nem fogsz tudni több utasítást végrehajtani egy iffel, szóval kénytelen vagy trükközni.

2013. ápr. 12. 22:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
Ha az ifbe szeretnél több utasítást írni, akkor tedd kapcsos zárójelbe az utasításokat.
2013. ápr. 12. 22:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:

Kapcsos zárójel:

if((feltétel1 < feltét2) && feltét2 < feltét3){

     utasitas1;

     utasitas2;

     utasitas3;

}else{

     ...

}

2013. ápr. 13. 00:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 iostream ***** válasza:
61%

Olyan rosszak vagytok, elrontjátok a mókát :(


Amúgy az ifbe csak egy utasítás fér be, viszont az az egy lehet blokkutasítás is.

2013. ápr. 13. 01:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:

Ez aztán a kód. :D

Egyébként ha a for ciklusban tudod alkalmazni a kapcsos zárójelet, if-ben miért nem?

2013. ápr. 13. 09:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 A kérdező kommentje:
Köszönet mindenkinek aki felvetette a kapcsos zárójeles megoldást! Utolsónak: csak azt tanulom, ami a programozásos lapokon van/volt rajta, az if ciklusnál nem szerepelt ez a kapcsos zárójeles cucc, ennyi...
2013. ápr. 13. 09:27
 7/15 A kérdező kommentje:
Am a tanárunk biztos a #1 szerint csinálta volna... h több if egymás után, tetszik ez a kapcs. zárójeles megoldás, ment a zöld kéz a felvetőknek!
2013. ápr. 13. 09:30
 8/15 anonim ***** válasza:

Az if nem ciklus.

És az is rajta volt a lapokon, hogy rendkívül érdemes egy számhoz 0-t adni, ráadásul minden egyes cikluslépésben?

A végén még megszorozhatnád 1-el, biztos ami biztos! :D

2013. ápr. 13. 09:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
Keress rá arra, hogy "Illés Zoltán C#", tanuld meg innen az alapokat, rendkívül hasznos információkat sajátíthatsz el.
2013. ápr. 13. 09:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 A kérdező kommentje:

A kul+0 az én agyszüleményem volt, csak azt akarja jelenteni, h ha nem igaz a feltétel, akkor ne csináljon semm-né vmi hibá írt, ki így oldottam meg. Toldozgatás, foldozgatás, de a célnak megfelelt :D

nem is tudom miért írtam ciklust az if-hez, az kétfelé ágazó utasítás, bocs(a for-ral keverhettem hirtelen össze)

utolsónak: jaja, ismerem azt a könyvet

2013. ápr. 13. 09:52
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!