Kezdőoldal » Számítástechnika » Programok » Ezt meg lehet csinálni plexel...

Ezt meg lehet csinálni plexel vagy KODI-val?

Figyelt kérdés
Letöltöm a médiaszerver(plex/kodi) programját/online felületen felcsatolok a HDD-ről egy adott mappát (pl amiben filmek vannak) majd smart tv-re felrakni szintén plex/kodi-t, bejelentkezni és nézni a filmeket a felcsatolt mappából?
2020. jan. 12. 13:57
 1/5 anonim ***** válasza:

Én ezt egy kicsit egyszerűbben oldottam meg szerintem, ha jól értem a kérdésedet.

Nekem még okos tv-m sincs hozzá, csak egy raspberry pi 2-m.

a szgépemem és a raspberry azonos munkacsoportban vannak és a gép látja a raspberryre kötött külső vinyót a hálózati meghajtók között. A torrenteket arra a vinyóra töltöm le ami a raspberrybe van dugva és máris látja a kodi. onnan meg simán le tudja játszani.

Ha félreértettem a kérdést akkor bocsánat.

2020. jan. 12. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
ja azt elfelejtettem írni, hogy a kodi a raspberryn fut és onnan tudom lejátszani, mivel a tv-m nem okos.
2020. jan. 12. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Szerintem nagyjából egyre gondolunk Tehát lényegében azt akarom, hogy én dolgozok a gépen minden egyebet, közben meg astreamelem a filmet a tv-ra (ami pl a másik sobában van), csak ezt úgy akarom hogy nekem ne kelljen szinte hozzányúlni se a programhoz,csak elindítani magát a médiaszervert és majd aki filmet akar nézni kezeli ezeket a dolgokat a smart tv-ről (tehát bejelentkezik tv-n a media szerverre, kikeresi a filmet és nézi)
2020. jan. 12. 15:21
 4/5 anonim ***** válasza:
igen, ez nálam így működik. A gép csak a letöltésben játszik szerepet a filmek lejátszását már a raspberry-n levő kodi kezeli. azt a tv távirányítójával vagy a yatse telefonos appal a videót nézni kívánó kezeli és a tv képernyőt nézve keresgélhet a mappában.
2020. jan. 12. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
illetve nem a kodi kezeli hanem a raspberry.
2020. jan. 12. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!