Kezdőoldal » Számítástechnika » Programok » Mi lehet ez a Steam-es (Spacew...

Mi lehet ez a Steam-es (Spacewar) anomáliára?

Figyelt kérdés

[link]


Pár órája vettem észre, hogy a profilomon megjelent ez a Spacewar nevű játék, amiben 61 órát jelez játékidőnek.

Azóta utánanéztem, hogy ez egy amolyan "easter egg" játék a Steam-ben, és csak a steam://install/480/ parancs konzolból való futtatásával lehet elérni.

[link]


A kérdésem az lenne, hogy miért van nekem ebben 61 órám? És miért írja január 9-ét utoljára játszott játékidőnek, mikor soha nem játszottam ezzel? A mai napig azt se tudtam mi ez.

Illetve eddig nem volt a profilomon ez a játék, most meg csak úgy odakerült mintha 9-én játszottam volna vele.

A fiókomhoz biztos nem férhet hozzá senki mert használom a guard 2 faktoros azonosítást. Plusz soha nem jelentkezek be sehova a Steam-es adataimmal.



2020. jan. 14. 03:40
 1/3 A kérdező kommentje:
Mi lehet ez a Steam-es (Spacewar) anomália?*
2020. jan. 14. 03:41
 2/3 CspCsj ***** válasza:

Van Oculus Rift, HTC Vive, vagy hasonló eszközöd?

[link]

2020. jan. 14. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:

Köszönöm a linket!

Nem használok semmi virtuális eszközt, viszont ez a Steam-es topik segített megoldani a problémát!

Soha nem szoktam kalóz szoftvereket és játékokat használni. Tavaly viszont kerestem egy olyan audio alkalmazást, amivel mikrofonon keresztül audio jelet tudok küldeni. Találtam is egyet, a Soundpad szoftvert (kalóz változatban). Egészen máig nem is tudtam, hogy ez Steam-es szoftver.

Most hogy elindítottam, egyből írta a Spacewar hogy január 14-én játszottam vele, és felugrott 62 órára.

Szóval ez kutyul be a Steam-nek.

Mondjuk az még mindig érdekes, hogy kb. szeptember óta van fent a Suondpad, és egészen mostanáig nem jelentkezett ez az anomália a Steam fiókomon. Talán elkerülte a figyelmemet, vagy nem tudom.


Ráadásul mikor leszedtem a Soundpad-ot akkor egy sima rar fájlban volt, telepíteni sem kellet. Kicsomagoltam, futtattam egy víruskeresést, tisztának ítélte és telepítés nélkül a mappában lévő ikonról lehetett is indítani.

Nem tudom ez mennyire normális dolog...

Most viszont letörlöm a francba és megveszem az eredeti Steam-es változatot. Csak 5 euró, nem akarok kockáztatni mert olvastam hogy ezt a Spacewar "glitch-et" kalóz játékokra (is) használják. Nem hiányozna egy VAC vagy bármi a fiókomra, főleg hogy több száz ezer forintnyi játék, DLC, meg kiegészítő van rajta.


Még egyszer köszönöm a linket, sokat segítettél! :)

2020. jan. 14. 13:24

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!