Kezdőoldal » Számítástechnika » Programok » Ubuntu server fájlmegosztás...

Ubuntu server fájlmegosztás windows fele?

Figyelt kérdés

Használtam a samba-t, de az egyszerűen túl lassú volt, és neten írták is, hogy nfs-t használjak...azt hogy is kéne?

Annyit akarok, hogy a linux egész home mappáját osszam meg a hálózatban, és bármelyik gép elérhesse, max kérje az ubuntu jelszavát. Ja meg az sem árt, ha ez elinddulna a gép indításakor is.

Meg hogy windowsban be tudjam állítani hálózati meghajtóként:)


Hogyan kéne?

Kicsit új még nekem ez a linux téma.


2020. jan. 15. 19:46
 1/3 anonim ***** válasza:
88%

Szvsz ha a Samba lassú, ott másfajta bajok lesznek.


[link]

[link]

2020. jan. 15. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Évek óta használok Samba szervert, munkahelyen, és otthon is. Való igaz, nem teszteltem le a sebességét, de nem is volt rá szükség, mert egyszer sem éreztem, hogy lassú lenne. Mi neked a túl lassú?
2020. jan. 15. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
88%

Ha a Samba lassú, annak általában az az oka, hogy a hálózathoz képest rosszul van konfigurálva. Próbáld meg első körben, hogy az /etc/samba/smb.conf fájl [global] szekciója alá bemásolod a következő sorokat:


read raw = Yes

write raw = Yes

socket options = TCP_NODELAY IPTOS_LOWDELAY SO_RCVBUF=524288 SO_SNDBUF=524288

min receivefile size = 16384

use sendfile = true

aio read size = 16384

aio write size = 16384


Elmented a fájlt, majd újraindítod az nmbd és az smbd serviceket:

sudo service nmbd restart

sudo service smbd restart

2020. jan. 15. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!