Kezdőoldal » Számítástechnika » Programok » Mikor fog tudni magyarul...

Mikor fog tudni magyarul bármelyik intelligens asszisztens?

Figyelt kérdés

Siri, Google Assistant, Alexa, Cortana.

A Finnek kevesebben vannak, mint a magyarok, mégis: előbb tud finnül például a Siri, mint magyarul.

Kérdés persze, hogy a finnek saját maguk fejlesztenek, vagy a finn nyelvet is a "központ" fejlesztette/fejleszti.

Szerintem nemcsak én, de rajtam kívül sok magyar ember várja már ezt egy ideje.

Bár az is igaz, hogy még bőven van olyan ember itt Magyarországon, (sőt, szerintem többen vannak) akik még nem használnak ilyenfajta okosságokat...



2020. jan. 18. 10:42
 1/2 anonim ***** válasza:
91%

Ugyan ezt a kérdést feltehetnéd azzal kapcsolatban is, hogy a legtöbb játék vagy szoftver miért nem kap magyar fordítást vagy feliratot?

Még olyan nyelvekre mint a cseh, szlovák, lengyel, szlovén (jó esetben) lefordítják a játékokat, a magyart gyakorlatilag 100-ból egy esetben támogatja az adott szoftver.

Ennek több oka is lehet szerintem. A magyar nyelv bonyolultsága miatt lényegsebben nehezebb a megfelelő fordítás, így ha az adott ország jelen esetünkben Magyarország valamilyen szinten nem támogatja (államilag vagy a magánszektorból) a magyar fordítást, akkor a gyártók maguktól nem fogják ennek az egyébként szűk piacnak lefordítani a dolgokat.

Ugye a szűk piac: itt nálunk még midig nagy népszerűségnek számít a kalóz szoftverek használata. Sőt itt az oldalon is bizonyos felhasználók folyamatosan buzdítják az embereket az illegálisan megszerzett szoftverek használatára.

Klasszikus hogy ha ingyé' le lehet szedni torrentrő' akkó' minek fizessek érte, úgyis tele vannak pénzze' a kötsögök.

Csak ezzel a mentalitással hozzájárulnak ahhoz, hogy itt nálunk soha a büdös életben nem fog növekedni a fehér piac.

Ezáltal a fordítások és a magyar nyelv támogatása sem fog elterjedni, mivel senki nem fog pénzt tenni egy halott piaci szegmensbe.

A finneknél vlsz. saját fejlesztésű a fordítás támogatása. Nyilván azért is mert van igény a Siri használatára, és több ember használ náluk IOS-t mint itt kelet Európában.

2020. jan. 18. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 zalán94 válasza:
Már pár telefonban a goggle home-ban meg jelent a magyar nyelv de még nem használható.
2021. szept. 28. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!